Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Держслужба у справах Криму виступила проти постачання води на окупований півострів

Україна не має вирішувати проблеми окупаційної влади, наголосили у відомстві.

Вода з Північно-Кримського каналу не має надходити до окупованої АРК, поки вона перебуває під контролем Росії.

Про це заявила в ефірі Радіо Крим.Реалії заступник голови Держслужби України у справах Криму і Севастополя Зарема Озенбаш.

"Україна в жодному разі не має вирішувати ті питання, ті проблеми, які виникають перед окупаційною владою (півострова – ред.). Саме тому ми перекрили канал, і вода до Північно-Кримського каналу, я сподіваюсь, не буде надходити. Сподіваюсь, дамба (у Херсонській області – ред.) буде добудована і витримає весь той потік води, який збереться у Херсонській області, в Каланчаку. І вода, дійсно, надходити не буде", – сказала вона.

Тимчасова дамба в руслі Північно-Кримського каналу була побудована два роки тому, після того, як до Криму перестала надходити вода каналом. Її побудували для того, щоб утримувати воду на рівні, необхідному для зрошення полів у Херсонській області.

Херсонська область мала отримати з держбюджету 50 мільйонів гривень на будівництво спеціальної засувки в Північно-Кримський канал, яким вода з Херсонської області надходить на територію анексованого Криму.

Вода, що надходить з материкової частини України, забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді. Цю воду використовували для поливу сільськогосподарських угідь. Після анексії Криму Росією подавати воду каналом припинили.

Фотогалерея В окупованому Криму відрапортували про зведення першої опори Керченського мосту (7 фото)

Раніше повідомлялося, що так званий "державний комітет поза цінами і тарифами республіки" прораховує впровадження двоставкового тарифу на водопостачання та водовідведення у КримуЗа новим тарифом доведеться платити і за підтримку потужностей і за ресурс. Мовляв, споживаєте ви воду або не споживає, відкритий у вас кран або закритий, підприємство несе певні витрати з електрики, щодо технічного обладнання тощо.

Залиште свій коментар

Вибір редакції