Держслужбовці отримають новий кодекс поведінки

До вересня в Україні набуде чинності новий кодекс етики поведінки державних службовців, де пропишуть все: від важливих переговорів до вечері у ресторані.Відхилення кодексу вважатиметься правопорушенням.

За інформацією Бюро з питань антикорупційної політики секретаріату Кабінету міністрів, зараз триває робота над новою редакцію "Загальних правил поведінки державних службовців", що має стати кодексом етики поведінки українських чиновників.

Опрацювання документа відбувається з урахуванням рекомендацій Комітету міністрів Ради Європи, у яких зазначається, що такий кодекс поведінки "має заповнювати прогалину між абстрактними приписами законодавства, які є загальними принципами поведінки, та конкретними рекомендаціями і правилами поведінки у повсякденно виникаючих ситуаціях".

"Новий кодекс етики передбачатиме конкретні моделі поведінки державного службовця у ситуації, що може призвести до корупційних проявів (конфлікт інтересів, подарунки, пропозиції щодо надання певних благ, наприклад квитки на спортивні змагання, вечеря у ресторані тощо), та регламентуватиме правила поведінки державних службовців в цих ситуаціях", – зазначають у Бюро з питань антикорупційної політики.

Наголошується, що усі дії чиновника будуть чітко формалізовані та обмежені рамками закону, а відхилення від стандартів, передбачених кодексом, вважатиметься правопорушенням.

"Порушення вимог кодексу каратиметься різними санкціями – від дисциплінарних (звільнення з державної служби) до адміністративно- чи кримінально-правових, у залежності від ступеню тяжкості проступку", – запевняють у бюро.

Як очікується, нові етичні стандарти поведінки службовців набудуть чинності до вересня.

Читайте також:

У Черновецького придумали 45 заповідей киянина

На Сумщині чиновникам погрожують прокуратурою за календарики з Тигрюлею

Для українських чиновників введуть дрес-код

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: