Держслужбовців пропонують відправляти на пенсію у 65 років

Мiн'юст підготував законопроект, в якому міститься норма про обмеження віку держслужбовців 65 роками.

Мiн'юст пропонує обмежити вiк держслужбовцiв 65 роками.

Як заявив мiнiстр юстицiї Олександр Лавринович, законопроект "Про державну службу", пiдготовлений Мiн'юстом, мiстить відповідну норму.

"Державнi службовцi виходять на пенсiю у вiцi 65 рокiв. Усi - i чоловiки, i жiнки", - сказав вiн.

Лавринович також зазначив, що проект закону передбачає класифiкацiю посад службовцiв за групами i пiдгрупами замiсть нинiшнiх категорiй. Як нововведення пропонується подiл на п'ять груп (А-Д), а кожної з них - на чотири пiдгрупи.

Пропонується також процедура оцiнювання службової дiяльностi держслужбовця замiсть нинiшньої атестацiї та щорiчної оцiнки виконання обов'язкiв i завдань.

Крiм того, проект пропонує надати держслужбовцям право на отримання компенсацiї в 50% ставки кредитiв на житло.

Також Лавринович зазначив, що заборона держслужбовцям бути членами полiтичних партiй, передбачена в законопроектi, сприятиме деполiтизацiї органiв влади, проте цю норму може бути вiдхилено на вимогу опозицiї.

"Щодо обмеження участi в полiтичних партiях. Ця норма сприятиме припиненню полiтизацiї держслужби й тому, щоб державнi службовцi не страждали вiд змiни полiтичної влади", - сказав вiн.

Міністр зазначив, що обмеження на участь у полiтичних партiях держслужбовцiв є нормальною практикою для багатьох країн свiту.

При цьому, за словами Лавриновича, ця норма не є основоположною пiд час розгляду законопроекту.

"Але це не найголовнiша позицiя цього проекту закону, i якщо опозицiйнi депутати захочуть, щоб ця норма була вiдсутня в законi, я думаю, в цьому разi їхню iнiцiативу ми можемо уважно розглянути й коригувати законопроект для пiдтримки цiєї iнiцiативи", - додав він.

Лавринович також нагадав, що посада президента, разом з усiма посадами Кабмiну, вважається полiтичною, отже - вимога про безпартiйнiсть на них не поширюється. Глава держави визначив законопроект як невiдкладний для розгляду парламентом.

Читайте також:

Українцям підвищили пенсії, але не всім

Янукович: пенсійна реформа не готова до впровадження

Пенсійний вік для жінок почне зростати з 1 травня

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: