Держзамовлення у вузах скоротили відразу на 10%

За пропозицією Міносвіти, держава цього року буде навчати власним коштом менше студентів, ніж раніше. Причина - зменшення кількості випускників шкіл.

Кабінет міністрів за пропозиціями Міністерства освіти і науки скоротив державне замовлення на 2009 рік на підготовку фахівців у вищих навчальних закладах більш, ніж на 10%.

Ще 5 червня уряд ухвалив постанову про затвердження обсягів державного замовлення на підготовку фахівців, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів у 2009 році.

Порівняно з 2008 роком, кількість випускників загальноосвітньої школи в Україні зменшилася на 15 тисяч осіб, а випускників повної загальноосвітньої школи - на 37 тисяч. Крім того, на 50,7 тисячІ осіб зменшилася кількість людей, зареєстрованих на проходження зовнішнього тестування, необхідного для вступу до вузів.

Зважаючи на це, загальне зменшення обсягів прийому для вищих навчальних закладів України за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста становить 13,2% (за денною формою навчання 13,1%), за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра — 11,5% (за денною формою навчання на 11 %).

Для вищих навчальних закладів, підпорядкованих МОН, державне замовлення визначено:

- за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста — 46,5 тисячІ місць (87,5% державного замовлення 2008 року);

- за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра — 99,2 тисячі місць (88,7% державного замовлення 2008 року);

- за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста — 57,5 тисячі місць (90,3% державного замовлення 2008 року);

- за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра — 25,8 тисячі місць (90,1% державного замовлення 2008 року).

Уряд також підтримав ініціативи міністра освіти Івана Вакарчука щодо збереження державного замовлення за напрямами підготовки (спеціальностями) "Декоративно-прикладне мистецтво", "Туризм", "Готельно-ресторанна справа", "Документознавство та інформаційна діяльність", "Реклама та зв’язки з громадськістю", "Діловодство", "Організація туристичного обслуговування", "Організація обслуговування в готелях", "Організація обслуговування в закладах ресторанного господарства і торгівлі".

Нагадаємо, нещодавно Міносвіти відмовило в акредитації кільком десяткам вищих навчальних закладів або скоротило їм ліцензії. Також були посилені умови ліцензування вузів.

2 червня студентські організації України виступили проти намірів зменшити держзамовлення в системі вищої освіти.

4 червня міністр Вакарчук заявив, що скорочення держзамовлення на підготовку фахівців у вищих навчальних закладах відбувається через кризу.

Читайте також:

Міносвіти скоротило кількість вузів і спеціальностей

Кабмін відмінив платні послуги для студентів

Студентам з Кувейту заборонили навчатися в Україні

Міносвіти заборонило школам Севастополя переходити на російську мову

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: