Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Десять єпархій Московського патріархату готові приєднатись до єдиної Церкви - Філарет

За словами патріарха, публічно про рішення щодо об'єднання заявили дві єпархії, інші бояться.

Десять єпархій УПЦ Московського патріархату підписались під зверненням до Вселенського патріарха Варфоломія щодо надання автокефалії Українській православній церкві.

Про це повідомив патріарх Філарет виданню "Українська правда".

"Ми знаємо, що підписались біля десяти, проте публічно заявили два. А чому інші промовчали та скільки їх? Інші бояться. Чого бояться? А якщо не буде Томоса, тоді Москва усіх цих, хто звертався, покарає. А коли вже буде Томос, коли утвориться єдина Помісна Українська Церква, то боятися вже не буде кого", - сказав він.

На думку патріарха, єпископи Московського патріархату "будуть вільно приєднуватися і ми всі будемо складати одну Українську Православну Церкву".

"Так ось тих потенційних, за деякими спостереженнями, приблизно 2/3 Московського Патріархату. Врахуйте, що на сьогодні Київський Патріархат має підтримку 40–44% населення, а Московський – лише 20–24%. Якщо з цих 24% у єдності з РПЦ залишиться третина, 8% – це буде невелика Церква і значного впливу вона не матиме", - додав глава УПЦ КП.

Раніше в Росії відбувся синод єпископів тамтешньої православної церкви Московського патріархату. На ньому, всупереч ухваленому заздалегідь порядку денному, розглядалося українське питання. Москва вважає вирішення питання без її участі "неприпустимим".

ВідеоПарубій закликав Єрусалимського Патріара підтримати надання УПЦ томосу про автокефалію

До цих переговорів Парубій готувався щонайменше місяць. Він приїхав на Святу землю, аби заручитися підтримкою Патріарха Теофіла у питанні автокефалії для УПЦ. Усі перемови щодо України відбулись за щільно зачиненими дверима. Всупереч протоколу, після закінчення перемовин журналістів знову запросили до зали. Всім, хто приїхав до Єрусалиму, патріарх зробив подарунки.

Парубій закликав Єрусалимського Патріара підтримати надання УПЦ томосу про автокефалію

Залиште свій коментар

Вибір редакції