Жоден із евакуйованих не має коронавірусної хвороби.
У медичному санаторії "Нові Санжари", куди помістили на обсервацію евакуйованих з Китаю українців, ситуація наразі спокійна, усі громадяни мають нормальну температуру тіла, ознак ГРВІ ні в кого немає. Для остаточної перевірки в громадян, тести яких вже показали, що вони не заражені коронавірусом, ще раз візьмуть аналізи для обстеження.
Про це у Facebook повідомила міністерка охорони здоров’я України Зоряна Скалецька.
"Вже відомі результати тестів на коронавірус – інфекції ні в кого не зафіксовано. Для остаточної перевірки було зроблено повторний забір зразків", - написала Скалецька.
За її словами, станом на сьогодні в Україні немає жодного лабораторно підтвердженого випадку захворювання на коронавірус. На кордонах триває температурний скринінг. За інформацією міністерки, протягом трьох діб перевірено понад 160 тисяч осіб.
В "Нових Санжарах" все спокійно, температура в нормі, ознак ГРВІ ні в кого немає. Вже відомі результати тестів на коронавірус – інфекції ні в кого не зафіксовано. Для остаточної перевірки було зроблено повторний забір зразків. Станом на сьогодні в Україні немає жодного лабораторно підтвердженого випадку захворювання на коронавірус. На кордонах триває температурний скринінг. Перевірено понад 160 тисяч осіб за 3 доби. Хочу пояснити алгоритм дій у випадках, коли з’являється підозра на можливу наявність коронавірусу. Після огляду лікарем виконується тест на грип. Якщо тест на грип дає негативну реакцію – виконується тест на коронавірус. Ці тести робить вірусологічна референс-лабораторія Центру громадського здоров’я України у Києві. Якщо тест дасть позитивний результат – людину ізолюють в інфекційному боксі та надаватимуть необхідну допомогу. В нас достатньо як тестів, так і боксів. Також є близько 12 тисяч ліжок в інфекційних стаціонарах, понад 1 тисячу лікарів-інфекціоністів і близько 5 тисяч кваліфікованого медперсоналу. Ми готові до можливого проникнення коронавірусу в країну. Однак нагадую, що найкращою профілактикою є часте миття рук з милом або спиртовмісним розчином, уникнення скупчення людей, здорове харчування і сон. Якщо маєте ознаки гострого респираторного захворювання – зверніться до свого сімейного лікаря. Будьте здорові! #НеБійсяСвоїх #ВірусуНеБоюсяЯзВами
Опубликовано Zoryana Skaletska Суббота, 29 февраля 2020 г.
Скалецька також нагадала, що у разі, якщо в пацієнта виникає підозра на коронавірусну хворобу, йому роблять тест на грип. Якщо він дає негативну реакцію, тоді беруться аналізи для перевірки на небезпечний вірус.
У випадку виявлення коронавірусної хвороби, пацієнта ізолюють в інфекційному боксі, де надаватимуть необхідну медичну допомогу. Очільниця МОЗ зазначила, що в Україні нині підготовлені понад тисяча лікарів-інфекціоністів і близько 5 тисяч кваліфікованого медперсоналу, а також є 12 тисяч ліжок в інфекційних стаціонарах.
Нагадаємо, 20 лютого до України прибули евакуйовані з Китаю люди. На обсервацію направили 45 громадян України та 27 іноземців (громадяни Аргентини, Еквадору, Домініканської Республіки, Сальвадору, Коста-Рики, Чорногорії, Панами та Ізраїлю). Було оголошено, що їх розмістять у медзакладі селища Нові Санжари на Полтавщині.
Цього дня місцеві мешканці селища перекрили в ньому дорогу, виступаючи проти розміщення там евакуйованих людей. Згодом у Нових Санжарах між поліцією та місцевими жителями сталася сутичка.
О 18 годині колона автобусів з українцями прорвалася серед натовп людей, які протестували на дорозі. Вони палили вогонь, кидали камінням в автобуси та розбили декілька вікон. Евакуйовані не постраждали, але під час сутичок постраждало дев'ять правоохоронців, п'ятеро з яких - серйозно, та один з активістів.
В результаті через сутички поліція затримала 24 людини. Їм загрожує до восьми років позбавлення волі. Поліція відкрила два кримінальних провадження за ч. 1 ст. 294 (Масові заворушення) та ч. 2 ст. 345 (Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) Кримінального кодексу України.