Детективами НАБУ, які фігурують у справі про розкрадання в оборонці, займатиметься ДБР - Холодницький

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За словами очільника САП, результати журналістського розслідування були долучені до матеріалів справи.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура надала Державному бюро розслідувань доступ до всіх матеріалів справи щодо детективів Національного антикорупційного бюро, які є фігурантами журналістського розслідування про масштабні розкрадання в "Укроборонпромі".

Про це заявив керівник САП Назар Холодницький, пише Еспресо.TV.

"Думаю, що довідки, які видавалися детективами НАБУ про "хороші фірмі", не були зроблені з власної ініціативи. Ці факти має розслідувати Державне бюро розслідувань", - наголосив він.

За словами Холодницького, прокурори САП, на відміну від НАБУ, не знали про матеріали щодо розкрадання в "Укроборонпромі" до їхнього оприлюднення журналістами.

"Ми можемо підтвердити: ті записи, які були оприлюднені, є частиною кримінального провадження, яке було передано з військової прокуратури до НАБУ 1 березня 2017 року. Про ці матеріали прокурори САП не знали. Вони не були долучені до проваджень щодо "Оптімумспецдеталі" і щодо Харківського бронетанкового заводу. Ці матеріали були долучені фактично тільки 18 березня 2019 року. Причому, це було зроблено тишком-нишком, з намаганням продемонструвати, що вони там були весь час ", - запевнив очільник САП.

ВідеоКерівника детективів НАБУ Андрія Калужинського відсторонили від виконання обов'язків

Про це йдеться в офіційній відповіді на запит ТСН. Причина відсторонення: власна заява Калужинського та ймовірність того, що він може впливати на слідство. За результатами медійного скандалу - про участь вищих посадових осіб держави та їхніх родичів в корупційних схемах в Укроборонпромі - НАБУ відкрило кримінальне провадження.  

Керівника детективів НАБУ Андрія Калужинського відсторонили від виконання обов'язків

Також Холодницький зазначив, що зараз у САП триває розслідування щодо фактів заволодіння коштами службовами особами Міноборони, які закуповували пальне за завищеними цінами, зокрема, експертиза підтвердила суму збитків у 50 млн грн, а після завершення розслідування справу буде направлено до нового Антикорупційного суду, "який, я сподіваюсь, почне працювати після Великодня".

Окремо очільник САП поскаржився, що детективи НАБУ саботують розслідування деяких кримінальних проваджень.

"Про чотири таких факти САП написав лист до Ради громадського контролю НАБУ, де зазначив факти виявлених порушень. А саме - провадження, зареєстровані у 2015-2018 роках, детективами фактично не розслідувались. Щодо Харківського бронетанкового заводу було проведено усього три слідчих дії. І це свідчить про небажання і про якість розслідування. Один із двох детективів НАБУ, які фігурують у журналістському розслідуванні, й досі продовжує виконувати свої обов'язки у НАБУ", - розповів він.

Водночас Холодницький зазначив, що за минулий рік САП вніс вісім кримінальних проваджень до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом злочинів, скоєних працівниками Національного антикорупційного бюро України

"Всі вони спрямовані або на внутрішній контроль, або до ДБР. Ми не будемо замовчувати будь-які ганебні вчинки", - резюмував очільник САП.

Нагадаємо, журналісти-розслідувачі оприлюднила масштабне розслідування про корупцію і розкрадання в оборонному комплексі України. За даними журналістів, до схеми виведення з української оборонки сотень мільйонів гривень причетний друг і партнер Порошенка, член Ради національної безпеки і оборони Олег Гладковський, його 22-річний син Ігор і гендиректор "Укроборонпрому" Павло Букін. Оприлюднили секретну переписку учасників злочинної схеми, внутрішні документи, докази домовленостей про хабарі. Розмір розкрадання становить не менше 250 мільйонів гривень. Антикорупційне бюро відкрило кримінальне провадження, а Гладковського звільнили з РНБО.

Президент України Петро Порошенко після оприлюднення журналістського розслідування увів в дію рішення РНБО про реформування оборонно-промислового комплексу та підвищення рівня прозорості виконання державного оборонного замовлення.

Залиште свій коментар

Вибір редакції