Депутати убезпечили українців від колекторів: заборонено тероризувати, погрожувати і вимагати чужі борги

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Депутати убезпечили українців від колекторів: заборонено тероризувати, погрожувати і вимагати чужі борги

У парламенті у першому читанні депутати ухвалили відповідний законопроєкт. 

Верховна Рада взялася за врегулювання правил роботи колекторів: у першому читанні депутати ухвалили відповідний законопроєкт. 

Наразі протягом двох тижнів готують поправки до другого читання документа, а наприкінці лютого депутати голосуватимуть за законопроєкт, про це в ефірі "Сніданку з 1+1" розповіла народна депутатка, авторка Ольга Василевська-Смаглюк.

Закон забороняє принижувати людину під час стягнення боргу та поширювати її персональні дані, планується створення публічного реєстру колекторських компаній, діяльність яких контролюватиме Національний банк України.

"Цим законопроєктом Нацбанк визнано регулятором під час здійснення колекторської діяльності. Тобто всі колектори, які хочуть працювати на ринку, подаватимуть заяви до НБУ про своє бажання, а також дані про компанію, її засновників, співробітників, їхні телефони, персональні номери тощо. Буде створений реєстр, який дозволить регулювати таку діяльність. Він буде як ліцензія для цього. Колектори, які не будуть в реєстрі, опиняються поза законом", - каже Василевська-Смаглюк.

Якщо такі компанії будуть порушуват закон, то до таких порушників будуть застосовувати санції, якщо йдеться про перевищення повноважень, або штрафи - за дрібні порушення. 

Юрист розповів, як захиститись від надокучливих колекторів

Юрист розповів, як захиститись від надокучливих колекторів

За документом, всі фінансові установи мають попереджати позичальника ще на етапі підписання договору, про те, що в разі заборгованості будуть залучатися колектори. 

За словами адвоката Лаврентія Царука, персональні дані в Україні не захищені, тому їх легко крадуть зловмисники. "Це і дані з банків, і з різних державних установ, і з соцмереж тощо. Усе це виходить на "чорний ринок", перепродається", - каже він. 

Саме тому зараз колекторські компанії користуються цим і вимагають повернення кредитів, яких немає. Утім, експерт наполягає, що не варто сплачувати його, якщо людина не мала до нього жодного стосунку. "Чужий кредит, який ви не брали, документів не підписували, але телефоном невідомі намагаються переконати, що це не так. Це обман. Ті люди прекрасно розуміють, що ви нічого не винні. Це обман, кримінально-карані дії, шахрайство, намагання шляхом обману заволодіти коштами людини. Тому про це треба повідомити і звернутися до поліції з повідомленням про шахрайські дії"", - радить Лаврентій Царук. 

Як повідомлялося, Верховна Рада подовжила мораторій на стягнення майна громадян, наданого для забезпечення кредитів в іноземній валюті. За відповідний законопроєкт проголосували 349 народних депутатів. Згідно з документом, мораторій на виселення боржників за валютними кредитами буде подовжено до 2022 року. 

Наступна публікація