Деякі держави не бачать Україну в НАТО

На думку експертів, вступ до НАТО буде залежати від стабільності в Україні. А на шляху до ЄС Києву може допомогти Польща.

Шанси України на членство в НАТО залежатимуть, в першу чергу, від політичної стабільності у Києві. 

Ющенко-Гриценко
УНІАН
На зустрічі міністрів оборони країн Південно-Східної Європи керівництво України наголосило на курсі інтеграції до НАТО та ЄС.
Таку думку в інтерв’ю "Німецькій хвилі” висловив експерт Німецького товариства зовнішньої політики Андреас Бекман. 

За його словами, Європа зацікавлена у стабільній, демократичній Україні із прозорою політичною системою. Бекман наголосив, що стабільність означає не тільки формування урядової коаліції, але й реальні кроки на шляху демократизації країни.

Німецький експерт вважає, що Європа та США докладають достатніх зусиль, аби посприяти європейській та євроатлантичній інтеграції України. Проте європейці не тягнутимуть Україну до НАТО силою.

"Членства України в НАТО бажають насамперед американці і форсують це питання . Але є й інші держави - члени НАТО, і не всі вони прагнуть бачити Україну в альянсі в обов'язковому порядку". 

Німецький експерт наголосив, що від України, з огляду на високий рівень корупції, очікують успішного проведення правових реформ, зокрема навчання суддів за західними стандартами. 

Передусім, політична корупція викликає небажання деяких європейських країн бачити Україну у НАТО, констатує Бекман.

Питання європейської інтеграції України в інтерв'ю "Німецькій хвилі" прокоментував і польський експерт, оглядач видання Gazeta Wyborcza Марцін Войцеховський.

На його думку, Польща стане більш ефективним "адвокатом” України в Європі після того, як на чолі уряду у Варшаві стане лідер партії "Громадянська платформа” Дональд Туск, який виграв парламентські вибори в країні.

Брати Качиньські через свою непоступливість і непередбачуваність у міжнародних відносинах мають дуже сумнівну репутацію в Європі, зауважує Войцеховський. Тому не можна із впевненістю сказати, що їхня підтримка України у Брюсселі йшла Києву на користь. 

Після того, як на чолі уряду у Варшаві стане проєвропейський політик Дональд Туск, відносини Польщі із партнерами у ЄС нормалізуються, переконаний експерт.

"Імідж Польщі у Європі буде набагато кращим. І вона зможе краще допомагати Україні інтегруватися до європейських структур”, - зауважує оглядач. За його словами, насамперед майбутній глава польського уряду прагне нормалізувати відносини із Берліном, які за останні два роки дуже охололи. 

Прагматик Туск, на думку Войцеховського, знайде достатньо аргументів на користь того, що приєднання України до ЄС відповідає інтересам не лише Польщі, але й всієї європейської спільноти.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: