Ділки примудряються купувати канцтовари за рахунок шкільних обідів

Дата публікації
Перегляди
1355
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Ділки примудряються купувати канцтовари за рахунок шкільних обідів

Їдальня. Ілюстрація

Результати перевірки шкільних їдалень київською прокуратоурою приголомшливі.

Київська прокуратура вирішила всерйоз зайнятися перевіркою шкільних обідів. І з'ясувала, що на і так скромних тарілках дітей деякі чиновники примудряються наварити сотні тисяч гривень.

"Схема проста: управління освіти при закупівлі продуктів для школярів звільнені від сплати ПДВ. І всі це знають. Але чомусь Дарницьке і Печерське управління освіти перерахували 2 млн грн. бюджетних грошей підприємцям на сплату податку. За фактом службової недбалості прокуратура порушила кримінальні справи відносно посадових осіб РайУО. А в Дніпровському районі управління освіти внесло зміни в результати тендеру, і переможцеві додали з бюджету ще 800 тис. грн. Якби фірма відразу включила її в свою пропозицію, яку виставляла на торги, то навряд чи стала б переможницею", - розповіла начальник відділу захисту прав і свобод дітей прокуратури Києва Олеся Волошина.

За цими фактами прокуратура відкрила кримінальні справи.

Але в прокуратурі кажуть, що це лише початок. Якби чиновники цікавилися, що саме учасники конкурсів закладають в ціну шкільного обіду, то могли б дізнатися багато нового. Половина обіду - накладні витрати (транспорт, бензин, зарплати, халати співробітників і т.п.). За даними прокуратури, підприємці примудряються включити навіть канцтовари - до 16 коп. з кожного обіду. А транспортні витрати збільшують за рахунок того, що яйця везуть з Івано-Франківської області, а молоко із Закарпаття.

В результаті ціни на обіди в кожному районі абсолютно різні. Наприклад, у Деснянському районі - 6,40 грн., А в Дарницькому 10-12 грн. У Київраді кажуть, це тому, що в кожному районі проводять свої тендери.

"Справа в тому, що конкурси проводять на початку року. І ціни беруть існуючі на момент проведення тендерів. Це не означає, що обід на 10 грн. гірше, ніж обід на 7 грн. Меню їдальні стверджує районна СЕС, тому норми повинні бути дотримані. Можуть, наприклад, дорожчу телятину замінити на курку, від цього якість харчування не страждає", - говорить депутат Київради, голова тимчасової контрольної комісії з перевірки якості харчування дітей у навчальних закладах Києва Віктор Наумко.

Правда в прокуратурі кажуть, що якість харчування все-таки відрізняється.

"Замість дорогої риби можуть запропонувати більш дешеву, замість телятини свинину або курку. А це означає, що харчування стає менш повноцінним", - стверджує Волошина.

За словами заступника голови КМДА Леоніда Новохатька, якщо вина начальників управлінь районів буде доведена судом, то вони більше працювати не будуть.

Раніше у селі Бердянка Зачепилівського району Харківської області отруїлося 26 учнів від 6 до 16 років.

20 жовтня у другу інфекційну Краснодонську міську лікарню (Луганська область) доставили дітей із харчовим отруєнням.

За даними МОЗ, була госпіталізована 41 дитина, за даними МНС - 49. На обід вони їли борщ, гречану кашу, рогалик із повидлом та чай.

Усі вони учні 1-4 класів Краснодонської міської гімназії. В цілому у гімназії навчається 684 учня (272 учня 1-4 класів навчаються і харчуються в окремому приміщенні).

Читайте також:

Масове отруєня школярів на Луганщині: госпіталізована вже 41 дитина

На Луганщині 28 школярів госпіталізовані з отруєнням

На Харківщині 26 учнів отруїлися у шкільній їдальні капустою

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Виховання дітей
Дата публікації
Перегляди
1355
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація