Ділки примудряються купувати канцтовари за рахунок шкільних обідів

Ділки примудряються купувати канцтовари за рахунок шкільних обідів

Їдальня. Ілюстрація

Результати перевірки шкільних їдалень київською прокуратоурою приголомшливі.

Київська прокуратура вирішила всерйоз зайнятися перевіркою шкільних обідів. І з'ясувала, що на і так скромних тарілках дітей деякі чиновники примудряються наварити сотні тисяч гривень.

"Схема проста: управління освіти при закупівлі продуктів для школярів звільнені від сплати ПДВ. І всі це знають. Але чомусь Дарницьке і Печерське управління освіти перерахували 2 млн грн. бюджетних грошей підприємцям на сплату податку. За фактом службової недбалості прокуратура порушила кримінальні справи відносно посадових осіб РайУО. А в Дніпровському районі управління освіти внесло зміни в результати тендеру, і переможцеві додали з бюджету ще 800 тис. грн. Якби фірма відразу включила її в свою пропозицію, яку виставляла на торги, то навряд чи стала б переможницею", - розповіла начальник відділу захисту прав і свобод дітей прокуратури Києва Олеся Волошина.

За цими фактами прокуратура відкрила кримінальні справи.

Але в прокуратурі кажуть, що це лише початок. Якби чиновники цікавилися, що саме учасники конкурсів закладають в ціну шкільного обіду, то могли б дізнатися багато нового. Половина обіду - накладні витрати (транспорт, бензин, зарплати, халати співробітників і т.п.). За даними прокуратури, підприємці примудряються включити навіть канцтовари - до 16 коп. з кожного обіду. А транспортні витрати збільшують за рахунок того, що яйця везуть з Івано-Франківської області, а молоко із Закарпаття.

В результаті ціни на обіди в кожному районі абсолютно різні. Наприклад, у Деснянському районі - 6,40 грн., А в Дарницькому 10-12 грн. У Київраді кажуть, це тому, що в кожному районі проводять свої тендери.

"Справа в тому, що конкурси проводять на початку року. І ціни беруть існуючі на момент проведення тендерів. Це не означає, що обід на 10 грн. гірше, ніж обід на 7 грн. Меню їдальні стверджує районна СЕС, тому норми повинні бути дотримані. Можуть, наприклад, дорожчу телятину замінити на курку, від цього якість харчування не страждає", - говорить депутат Київради, голова тимчасової контрольної комісії з перевірки якості харчування дітей у навчальних закладах Києва Віктор Наумко.

Правда в прокуратурі кажуть, що якість харчування все-таки відрізняється.

"Замість дорогої риби можуть запропонувати більш дешеву, замість телятини свинину або курку. А це означає, що харчування стає менш повноцінним", - стверджує Волошина.

За словами заступника голови КМДА Леоніда Новохатька, якщо вина начальників управлінь районів буде доведена судом, то вони більше працювати не будуть.

Раніше у селі Бердянка Зачепилівського району Харківської області отруїлося 26 учнів від 6 до 16 років.

20 жовтня у другу інфекційну Краснодонську міську лікарню (Луганська область) доставили дітей із харчовим отруєнням.

За даними МОЗ, була госпіталізована 41 дитина, за даними МНС - 49. На обід вони їли борщ, гречану кашу, рогалик із повидлом та чай.

Усі вони учні 1-4 класів Краснодонської міської гімназії. В цілому у гімназії навчається 684 учня (272 учня 1-4 класів навчаються і харчуються в окремому приміщенні).

Читайте також:

Масове отруєня школярів на Луганщині: госпіталізована вже 41 дитина

На Луганщині 28 школярів госпіталізовані з отруєнням

На Харківщині 26 учнів отруїлися у шкільній їдальні капустою

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Виховання дітей
Наступна публікація