Діоксиновий скандал: Україна чекає від Німеччини вибачення

Україна вимагатиме від Німеччини вибачень за діоксиновий скандал. Доказів, що українська кукурудза, яка використовувалась для годування курей у Німеччині, містить діоксин, не виявлено.

Міністерство агрополітики звернеться до німецького посольства в Києві з офіційним листом щодо спростування інформації про діоксин в українській кукурудзі. Компанія-експортер не виключає і позову щодо грошової компенсації за наклеп.

У листі дипломатів попросять публічно спростувати інформацію про наявність слідів діоксину в українській кукурудзі, якою годували курей у Німеччині.

"Нам вже офіційно інститут ім. Медведя (Київський інститут екогігієни і токсикології), який має міжнародну акредитацію, дав заключення, що у кукурудзі, яка відвантажувалася, - а зразки, до речі, зберігаються 6 місяців, - немає ні діоксину, ні фуранів", - сказав заступник міністра агропромислової політики України Іван Демчак.

На основі цього буде підготовлено листа до німецького посольства, "щоб вони все спростували", розповів він.

Демчак зауважив, що аби відновити імідж країни як чесного експортера агропродукції, Україна не мовчатиме.

Українська сторона вже повідомила результати експертизи кукурудзи до Брюсселя за європейською системою швидкого оповіщення про харчову безпеку - RASFF.

За словами заступника міністра, українська компанія, яка експортувала кукурудзу, може вимагати грошову компенсацію за дезінформацію. Втім, він не впевнений, що компанія наполягатиме на цьому, адже кукурудзяного зерна з тієї партії залишилося мало.

Демчак вважає, що після цього скандалу торгівельним партнерам треба буде ретельніше перевіряти зразки експортованої продукції, однак за це має додатково платити замовник.

Нагадаємо, на початку травня Україну звинуватили в постачаннях до ЄС кукурудзи зі вмістом діоксину. Отрута начебто була виявлена в курячих яйцях на німецьких фермах, які годували птицю комбікормом, виготовленим з українських зернових.

Згодом професор українського Інституту екогігієни і токсикології ім. Медведя Микола Проданчук заявив, що їхня перевірка не виявила діоксину в українській фуражній кукурудзі і "такі ж результати показала і повторна експертиза, проведена нідерландської стороною".

Читайте також:

Україна не причетна до діоксину, знайденого в німецьких яйцях

У появі українського діоксину в яйцях у Німеччині звинуватили ісландський вулкан

У Німеччині закривають птахоферми: у яйцях знайшли діоксин, можливо, український

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: