Дипломати назвали країни, які найчастіше відвідують українці Пресреліз

Дата публікації
Перегляди
2302
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Дипломати назвали країни, які найчастіше відвідують українці

Країни, які найчастіше відвідують українці / Фото: УНІАН

Найбільш відвідуваною українцями країною є Росія, а на другому місці - Польща.

До Росії в різних справах подорожують 20,4% українців, очікувано мешканці Східного регіону лідирують за кількістю її відвідання (27,3%), за ними слідує Західний (17,4%), Південний (16,9%) та Центральний (16,4%) регіони.

Другою за кількістю візитерів країною є Польща (9,6%), найбільше її відвідують мешканці Західного регіону (20,5%), найменше – Східного (4,8%).

При цьому ніколи не були за кордоном 59,5% опитаних.

Такі дані соціологічного опитування "Українці про зовнішню політику", яке було проведене у травні-червні 2014 року соціологічною службою Центру Разумкова на замовлення "Майдану закордонних справ", повідомляє УНІАН.

Найбільш відвідуваними після РФ та Польщі країнами для регіонів є:

Західний – Білорусь (8,4%), Болгарія (7,7%) та Чехія (6,3%).

Східний – Туреччина (5,2%), Білорусь (2,6%) та Німеччина (1,6%).

Центральний – Білорусь (6,3%), Туреччина (5,7%) та Болгарія (4,8%).

Південний – Молдова (5,2%), Туреччина (3,8%) та Білорусь (3,3%).

З першого погляду зрозуміло, що найбільш популярні – прикордонні країни (РФ, Польща, Білорусь та Молдова), які можуть відвідувати з причин доступності (вартість подорожі та необхідність отримання віз), ділових або родинних зв'язків.

Туреччина, Болгарія виглядають як найбільш затребувані з туристичною метою.

З країн "старої Європи" респонденти відвідували Німеччину (3%), Італію (2,4%), Іспанію (1,4%), Австрію та Францію (по 1,1%).

Найбільш подорожуючі щорічно – респонденти у віці 25-29 та 40-49 років, раз на два-три роки – у віці 25-29 та 30-39 років.

Ніколи не були за кордоном 59,5% опитаних, 20% подорожують раз на п'ять років, 8,3% їздять раз на два-три роки і лише 5,6% бувають за кордоном щорічно.

Респондентам ставили питання "Які зарубіжні країни ви відвідали протягом останніх десяти років?". Дослідження проведене благодійним фондом "Майдан закордонних справ" спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 31 травня по 5 червня 2014 року. Було опитано 2001 респондента віком від 18 років у всіх регіонах України за винятком Криму за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Вибірка опитування будувалася як багатоступенева, випадкова із квотним відбором респондентів на останньому етапі. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Благодійний фонд "Майдан закордонних справ" пропонує українцям і світові професійний погляд на зовнішню політику України - адекватні, зрозумілі, ефективні, базовані на непорушності прав людини та раціональному інтересі громадян, бізнесу, суспільства та держави форми і напрямки міжнародної діяльності. Створення благодійного фонду "Майдан закордонних справ" було зініційовано українськими дипломатами у січні 2014 року. Головою правління Фонду є Богдан Яременко, Надзвичайний та Повноважний Посланник 1-го класу, генеральний консул України в Стамбулі та за сумісництвом представник України при Організаціі Чорноморського Економічного Співробітництва (2010-2013 рр). До складу Наглядової ради Фонду входять директор Таврійського інституту регіонального розвитку Андрій Клименко, журналіст-міжнародник, оглядач тижневика "Дзеркало тижня" Тетяна Силіна, голова "Комітету виборців України" Олександр Черненко.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2302
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація