Дипломати США запевняють, що Тимошенко обманом отримала кредити МВФ

WikiLeaks опублікував дані, згідно з якими Тимошенко у 2009 році отримала кредит МВФ шляхом обману та хитрощів.

WikiLeaks опублікував депеші посольства США, датовані груднем 2009 року, у яких говориться, що Юлія Тимошенко, будучи прем'єром, вдавалася до обману, щоб отримати кредит МВФ.

На думку американських дипломатів, щоб домогтися грошей МВФ команда Тимошенко "вдавалася до брехні, залякування й маніпулювання громадською думкою як в Україні, так і за кордоном".

"Представник МВФ в Україні розповів 11 грудня, що представники українського уряду навмисно ввели в оману як українські, так і міжнародні ЗМІ, змусивши їх повірити, що Україна виконала "основні вимоги" МВФ із метою одержання четвертого траншу позики. Постійний представник МВФ в Україні Макс Альєр знову повторив, що "дуже скромні" умови фонду досі залишаються не виконаними", - сказано в депеші.

Альєр, зокрема, зазначав, що заступник голови уряду Григорій Немиря "передав власну інтерпретацію вашингтонських переговорів українським і міжнародним ЗМІ, які написали 11 грудня, що уряд досягнув прогресу в переговорах із МВФ", що Україна задовольнила "основні вимоги" МВФ і сподівається на отримання позики.

Представник МВФ в Україні також зазначав, що тодішній міністр закордонних справ України Петро Порошенко заявляв, що виникне "великий ризик" перебоїв із поставками газу в Європу, якщо Україна не отримає транш МВФ.

Альєр сказав, що повідомлення уряду України про перебої з поставками газу виявилися безпідставною хитрістю, спрямованою на європейські країни, щоб отримати кредит у терміновому порядку.

Він також попередив партнерів України, що запевнення Тимошенко потрібно "ділити на два".

За словами Альєра, прем'єр-міністр була "готова пообіцяти що завгодно кому завгодно", щоб влити кошти в бюджет, покрити витрати на газ і сплатити внутрішній борг.

Читайте також:

Україна не змогла домовитись з МВФ про черговий транш кредиту

Wikileaks розсекретив таємниці "війни" за Арктику між Росією та США

The Wall Street Journal запустила сайт-конкурент WikiLeaks

Інформатору WikiLeaks загрожує довічне ув'язнення

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: