Дипломати вже знайшли заміну Черномирдіну

Віктор Черномирдін подав у відставку ще взимку, і в Кремлі планували задовольнити його заяву раніше, але завадив скандал з українськими дипломатами.

Віктор Черномирдін підтвердив інформацію про свою відставку з посади посла Російської Федерації в Україні. "Моє перебування тут закінчується, але я не шкодую про проведені в Україні роки... Дякую вам за все!" – заявив він учора ввечері в Києві на прийомі з нагоди Дня Росії.

Віктор Черномирдін, якому 9 квітня виповнився 71 рік, був найстаршим за віком і за часом акредитації в Україні головою іноземного посольства. На цій посаді він працював рівно вісім років, порушивши тим самим правило регулярної ротації голів дипломатичних представництв.

"Віктор Степанович працював би й далі, але завадили об`єктивні причини. Він доволі серйозно захворів, до того ж позначається поважний вік. У певні періоди це навіть заважало йому виконувати обов`язки посла", – сказав журналістам співрозмовник в дипломатичних кругах.

Джерела газети стверджують, що Черномирдін подав у відставку ще взимку, і в Кремлі планували задовольнити його заяву раніше. "Зміні посла завадила історія з нотою, яку Черномирдіну вручив голова МЗС Володимир Огризко. У цій ситуації Кремль не міг звільнити посла, оскільки це виглядало б як згода з претензіями України", – вважає один з них.

Передбачається, що місце посяде заступник міністра закордонних справ РФ Григорій Карасін, який займається взаєминами з Україною. Ці дані підтвердили джерела як в українському, так і в російському МЗСах.

"Посол в Україні – це дуже серйозно і престижно, тож для Карасіна ця посада буде не пониженням, а, можливо, навіть підвищенням на посаді. До того ж Григорій Борисович і сам висловлював бажання поїхати до Києва", - повідомив один з дипломатів.

Офіційна Москва ще не направила до Києва запит на агреман. Утім, побоювань щодо цього немає – співрозмовники впевнені, що Київ дасть згоду на призначення. "Карасін буде ідеальною кандидатурою, враховуючи його досвід, напрям роботи в МЗС та вік (59 років.)", – сказав виданню високопоставлений український дипломат.

Григорій Карасин на дипломатичній роботі з 1972 р. У 1992-1993 - начальник управління, департамент Африки і Близького Сходу, в 1993-1996 - директор департаменту інформації і преси, в 1996-2000 і з 2005 р. - заступник міністра, в 2000-2005 р. - посол Росії у Великій Британії.

Водночас інші ЗМІ повідомляють, що, за інформацією джерела, близького до МЗС, в якості можливих кандидатів на місце посла Росії в Україні обговорюється декілька кандидатур, зокрема губернатор Санкт-Петербурга Валентина Матвієнко і постійний представник Росії при НАТО Дмитро Рогозін.

Читайте також:

На прощання Черномирдін подякував Україні "за все"

Черномирдіна звільнено з посади посла Росії в Україні

Мєдвєдєв дав Черномирдіну орден за зміцнення авторитету Росії

Черномирдін: Ющенку та Мєдвєдєву немає про що говорити

За матеріалами: КоммерсантЪ-Україна, Ведомости

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: