Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Дипломати знайшли лазівки, як скоротити до мінімуму засудженим у Греції морякам строки ув’язнення

Для цього в’язням доведеться попрацювати – і тоді рік їм зарахують за три.

Цього року вже троє раніше засуджених у Греції за перевезення нелегальних мігрантів моряків із України вийшли на волю достроково. Ув’язнених залишається більше сотні, і ще півсотні чекають на оголошення свого вироку, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Український дипломат Василь Кирилич тиждень провів у Греції, спілкувався з генеральним прокурором та прокурором Афін і отримав обіцянку, що майбутні строки можуть бути скорочені при врахуванні шахрайства з боку роботодавців, які винаймали громадян України на протизаконну роботу та вводили їх в оману. Юристи запевнили, що вже є команда ретельніше вивчити всі пом’якшувальні обставини щодо українців. "Якщо ви маєте повну доказову базу, що ви не були капітаном, що ви не робили цю ініціативу, що ви були особою, яка залучена шляхом шахрайства до цих дій, очевидно, що є ухвалення вироків до 10 років", - розповів представник МЗС.

ВідеоУ грецькій в'язниці більше сотні українських моряків чекають на звільнення

Троє українських моряків, засуджених у Греції за перевезення нелегальних мігрантів, цього року вийшли на волю достроково. Торік таких було шістнадцять осіб. Втім, 105 моряків і досі їдять тюремний кандьор в Афінах і околицях.

У грецькій в'язниці більше сотні українських моряків чекають на звільнення

Куди складніше морякам, яких суд уже запроторив за ґрати, бо вони мають хоча б третину присудженого строку відбути в Греції. Але і тут є лазівки, вважає Кирилич і показує досьє 16 українців, яких уже випустили на волю. "Якщо засуджений до 10 років, то, як правило, відбуває два роки і їх звільняють. Якщо засуджений на 25 років, то, як правило, відбувають 8 років і їх звільняють", - пояснив він.

Речник грецького фонду, який надає юридичну підтримку українцям, пояснює, що в цій країні заведено писати у вироку два терміни: один реальний – за законом, другий – пропагандистська страхачка, для котрої плюсують усі порушення, аби іншим не кортіло возити нелегальних мігрантів. "Суд має порахувати весь діапазон і всю глибину порушення, але відбувати більше 25 років ніхто не може. Тобто формально строк 160 чи 300 років, але людина може відсидіти 6-7 років, дивлячись на її поведінку, працює в тюрмі чи не працює", - розповів Костас Онисенко.

Якщо зек у в’язниці працює, рік йому рахується за три – саме так 25 років можуть перетворитись у 8 і навіть менше. Але є проблема: буцегарня Коридаллос в Афінах, де сидять українці, має бібліотеку, спортивний майданчик, але роботи на всіх не вистачає. Тож дипломати і вмовляють керівництво тюрми давати українцям побільше навантаження, аби скоротити термін.

Кореспондент ТСН Станіслав Фещенко

Залиште свій коментар

Вибір редакції