Директор Інституту Шалімова зізнався, що його підлеглі – "чорні трансплантологи"

Керівник інституту визнав, що хірурги установи порушували закон. На його думку, з точки зору моралі правильно буде засудити їх до виправних робіт в Інституті ім. Шалимова.

Юрій Поляченко
Юрій Поляченко
Директор Інституту хірургії і трансплантології ім. Шалімова Юрій Поляченко розповів, що затримані провідні хірурги установи мають відношення до справи "чорних трансплантологів".

"Я усвідомлюю те, що вони порушили закон. Але треба розуміти, що вони лікарі - професіонали, які рятують життя інших. І їм треба дати шанс, щоб вони, як то кажуть, кров'ю спокутували свою провину - щоб стояли день і ніч, оперуючи, і за свої гроші купували хворим препарати", - сказав він в інтерв'ю газеті "Дело".

Керівник інституту визнав, що хірурги установи порушували закон. На його думку, з точки зору моралі правильно буде засудити їх до виправних робіт в Інституті ім. Шалимова.

Також Поляченко повідомив, що хірурги його обманювали. "У мене з підозрюваними сталася дуже жорстка чоловіча розмова. Це було ще влітку. Вони мені тоді, на жаль, як я зараз розумію, не сказали усієї правди. Говорили, що в них є ліцензія на проведення трансплантацій в одній з приватних клінік Баку (Азербайджан). Вони мені сказали, що пацієнти цієї клініки показували документи, що підтверджують спорідненість з донором (хоча законодавство Азербайджану дозволяє трансплантацію не від родича до родича)", - зазначив хірург.

"Вони не зізналися мені, що працювали втемну. Але вже після свідчень, які отримали правоохоронні органи, стало зрозуміло, що вони знали, за що працюють і як. І виходить, були в цій злочинній схемі", - сказав Поляченко.

Нагадаємо, 14 жовтня правоохоронці заарештували трьох лікарів Інституту імені Олександра Шалімова за підозрою у справі "чорних трансплантологів".

Раніше, в серпні 2010 року департамент МВС по боротьбі з кіберзлочинністю та торгівлею людьми заявив про розкриття злочинної групи, яка займалася продажем людських органів і "чорних трансплантологів".

Начальник департаменту Юрій Кучер тоді розповів, що організована злочинна група (ОЗГ), в яку входили чотири лікаря київської клініки імені Шалімова, нібито вербувала через Інтернет донорів, як правило молодих жінок з хорошим здоров'ям, і пропонувала їм за 10 тисяч доларів продати внутрішні органи, зокрема нирку. Слідство заявило про виявлення 50 таких донорів.

Водночас у Національному інституті хірургії та трансплантології імені Шалімова пізніше відкинули звинувачення у причетності до "чорної трансплантології" і даної ОЗГ.

Читайте також:

"Чорних трансплантологів" випустять із СІЗО: їм треба оперувати

Трьох лікарів інституту Шалімова посадили до СІЗО

Арешт лікарів інституту Шалімова загрожує життю їхніх пацієнтів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: