Директор зоопарку стверджує, що улюбленого слона Черновецького отруїли

Слон помер від серцево-легеневої недостатності. Після цього працівники зоопарку знайшли у вольєрі підкинуті кимось варені яйця.

Генеральний директор комунального підприємства "Київський зоопарк" Світлана Берзіна назвала умисне отруєння причиною смерті азіатського слона на ім’я Бой, яким опікувався столичний мер Леонід Черновецький. Про це Берзіна сказала на прес-конференції.

"Слона дійсно отруїли... чим і яким способом - буде показано слідством", - сказала вона.

Берзіна відзначила, що це її особиста думка, наголосивши, що справжня причина смерті буде встановлена в результаті судово-медичної експертизи. На думку гендиректора, до отруєння слона можуть бути причетні колишні працівники зоопарку, які зараз іменують себе "Ініціативною групою порятунку зоопарку".

Берзіна нагадала, що у вересні-жовтні 2009 року їй погрожували колишні працівники і особисто на її адресу, і на адресу тварин.

За словами головного ветеринарного лікаря зоопарку Андрія Марунчіна, смерть слона сталась у понеділок о 10:47. Він повідомив, що слон був у вольєрі, як завжди, а потім раптово на очах обслуговуючого персоналу впав і протягом 2 хвилин помер від серцево-легеневої недостатності.

Після цього працівники зоопарку обстежили вольєр слона і знайшли на землі варені курячі яйця. За словами Марунчіна, яйця не входять в раціон слона і могли опинитися в його вольєрі тільки у разі, якщо хтось їх туди навмисно підкинув.

На думку ветлікаря, це могло трапитися в неділю ввечері. Разом з тим, Марунчін категорично спростував смерть слона внаслідок дієти, на якій була тварина.

У свою чергу Берзіна повідомила, що зараз вхід і вихід в слоновник ретельно охороняються, а в розслідуванні причин смерті слона беруть участь також представники прокуратури.

Гендиректор відзначила, що слон Бой не був застрахований. У зв’язку із смертю слона, за словами Берзіної, святкові заходи з приводу відкриття літнього сезону в зоопарку будуть скасовані.

У свою чергу, колишні працівники зоопарку припускають, що слон помер через постійні стреси, що їх відчувала тварина у зв'язку з різними дієтами, які їй пропонували, і частою зміною обслуговуючого персоналу.

Нагадаємо, у травні 2009 року директор Київського зоопарку Світлана Берзіна повідомила, що слона Боя планують посадити на дієту та навчити самостійно спилювати нігті.

За її словами, дієта слону необхідна не тільки тому, що він надто важкий – 6,5 тонни – як для індійського слона, які важать в умовах дикої природи 3,5-4 тонни, а й через те, що рослинна їжа забезпечить менше наростання нігтьової тканини на ногах тварини.

У грудні 2009 року КП "Київський зоопарк" заявило, що вважає схуднення Боя на 2 тонни до 4,5 тонн корисним для його здоров'я. Зоопарк тоді зазначав, що поширена деякими ЗМІ інформація, що слон виснажений дієтою і голодує, не відповідає дійсності.

Ще раніше – 26 грудня 2008 року - чиновники столичної мерії у зв’язку з фінансовою кризою та з метою надання підтримки Київському зоопарку вирішили взяти собі під опіку тварин. Зокрема, мер Леонід Черновецький взявся опікуватися слоном.

Читайте також:

В Київському зоопарку помер слон, яким опікувався Черновецький

У Київському зоопарку самець зебри помер від вигляду двох самок

У Київському зоопарку помер амурський тигр Іван

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: