Дистанційне навчання: чи очікують в Україні катастрофічні результати ЗНО

Автор
Яна КовальЯна Коваль
Дата публікації
Перегляди
882
Дистанційне навчання: чи очікують в Україні катастрофічні результати ЗНО

УНІАН

Спеціаліст акцентував, що "ЗНО під постійною атакою, бо певна категорія людей зацікавлені встановити грошові правила вступу до закладів вищої освіти".

Лунають нарікання на погіршення якості освіти в умовах дистанційного навчання. Але експерт не вважає дистанційну освіту провальною.

Про це в інтерв'ю УНІАН заявив освітній омбудсмен Сергій Горбачов. 

"Якість освіти – це комплексний показник, де бал ЗНО є одним серед багатьох. Не можна порівнювати бали на ЗНО учнів різних років. Порівняти можна було б оцінки ДПА, нормально проведеного у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Не думаю, що цього року буде катастрофа. Дійсно, дистанційна освіта на загал не досягає тих результатів, які можна було б досягнути за звичайних умов очного навчання. Але насправді дистанційна освіта не провальна. Поруч із повідомленнями батьків, які скаржаться на вчителів та небажання дітей навчатися, інші батьки в захваті: "Дитина на дистанційці почала навчатися". Мені 11-класники казали: "Класно, що був карантин", - зазначив спеціаліст.

Як акцентував освітній омбудсмен, випускники мали час готуватися до ЗНО:

"Якщо відверто поговорити з директором чи вчителем звичайної школи, вам скажуть, що 10-11 клас на уроки ходить мало. Це не дивно. Навіщо людині, яка має складати тест "високих ставок" (від ЗНО багато у чому залежить подальша доля випускника школи), витрачати час на двадцять предметів, непотрібних їй "тут і зараз"? В 11 класі планове опанування освітньої програми варто завершувати хоча б наприкінці квітня. Щоб у травні учні мали індивідуальні консультації, час на самопідготовку. За кордоном у профільній старшій школі - п'ять-сім предметів. Нам треба те саме. Я вважаю, що викладати у старшій школі треба небагато предметів (максимум, шість) та їх всі виносити на ДПА у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Тоді учні 10-11(12) класів будуть ходити до школи. Сподіваюсь, запустимо справжню реформу старшої профільної школи, яка саме це і передбачає", - підсумував Горбачов.

Нагадаємо, освітній омбудсмен пропонує проводити ДПА в Україні по-новому. Як саме.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.