Дистанційна торгівля ліками повиння бути відповідним чином врегульована, - Людмила Буймістер

Дата публікації
Перегляди
348
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Дистанційна торгівля ліками повиння бути відповідним чином врегульована, - Людмила Буймістер

Фото: Pexels

У парламенті завершується робота над законопроектом "Про лікарські засоби".

Дистанційна торгівля ліків буде сприяти розвитку конкуренції на фармацевтичному ринку, оскільки законодавчі зміни не несуть дискримінаційних факторів для його учасників.

Про це сказала голова підкомітету з питань розвитку конкуренції та рівних умов для бізнесу Комітету Верховної ради України з питань економічного розвитку Людмила Буймістер, оцінюючи ймовірні фактори користі для українців дистанційної торгівлі лікарськими препаратами.

На даний момент у парламенті завершується робота над законопроєктом "Про лікарські засоби", покликаний врегулювати правила онлайн-торгівлі медикаментами в посткарантинний період.

"Всі, хто має ліцензію на провадження господарської діяльності з роздрібної торгівлі лікарськими засобами, зможуть здійснювати дистанційну реалізацію лікарських засобів та супутніх товарів, а покупці зможуть вибирати ліки за доступними цінами і, таким чином, буде створюватися конкуренція на ринку. Разом з тим, необхідно врахувати всі нюанси", - стверджує Народний депутат.

Серед нюансів, які будуть гарантувати споживаче придбання якісних лікарських препаратів, Буймістер називає необхідність створення державного реєстру інтернет-майданчиків, яким буде видано дозвіл на здійснення онлайн-торгівлі медикаментами. Разом з тим, на її думку, законодавство повинно передбачати чіткий механізм доставки ліків і визначення відповідальності поштових операторів за дотримання вимог виробників щодо умов зберігання і транспортування медикаментів.

Народна депутатка також зазначила, що експеримент дистанційної торгівлі під час карантину виявився дуже корисним і потрібним. "З одного боку, ми бачимо, що проблема доступності лікарських засобів під час карантину стала меншою. І це дійсно дуже добре. Дистанційний продаж ліків певним чином забезпечив додаткові умови для ізоляції громадян, оскільки людям не потрібно фізично відвідувати аптеки. Крім того, перевагою дистанційної продажу стала можливість отримання через пошту лікарських засобів маломобільними категоріями наших громадян, зокрема і в сільській місцевості", - констатувала Людмила Буймістер.

Голова профільного підкомітету парламенту акцентувала увагу на тому, що законодавча ініціатива, робота над якою перебуває в завершальній стадії, заснована на вивченні європейського досвіду дистанційної торгівлі медикаментами.

"Кожна країна встановлює свої правила торгівлі через інтернет, але є і загальні, які визначені Директивою 2001/83/ЄС Європарламенту та Ради ЄС від 6 жовтня 2001 року. Держави ведуть реєстр суб'єктів, які займаються дистанційною реалізацією ліків, та реєстру сайтів, на яких дозволяється продавати медикаменти. А до сайтів пред'являються чіткі умови, за невиконання або порушення яких суб'єкти притягаються до відповідальності", - резюмувала парламентарійка.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
348
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація