Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Дітей з непереносимістю лактози і глютену не беруть у дитсадки. Чому МОЗ і МОН не пропишуть статус спецгруп

У Львові існує спеціальна група у дошкільному закладі.

Українські дошкільні навчальні заклади не готові забезпечити дітям, які не засвоюють лактозу та глютен, прописане в Конституції право на освіту. Чому досі два міністертва не можуть прописати статус садочкових груп із спеціальним харчуванням, у сюжеті ТСН.19:30. 

Киянка Тетяна - мама 2-річної дівчинки, днями дізналася, що в її доньки лактозна непереносність. Із довідкою від лікаря вона прийшла в державний дитсадок, який відвідує її малеча, але там сказали, що з цією проблемою нічим допомогти не можуть. Жінка забрала документи. 

Тетяна звернулася в управління освіти Оболонського району, але там відповіли, що для алергіків немає розробленого меню, а тому дитині потрібна няня або приватний садок.

У львівському державному садочоку №166 у групі "Казка" діти з лактозною і глютеновою непереносимістю. Загалом їх майже сорок. На обідньому столі борщ без сметани, а замість хліба – кукурудзяні хлібцІ.

Спеціальна група для дітей, яким не можна молоко і білок злакових, тут працює майже два роки. Цей садок був першим в Україні, де створили умови для цілоденного перебування дітей з особливим режимом харчування. Дітей звозять чи не з усього міста.

Відео Дітей, які не засвоюють лактозу чи глютен, відмовляються брати до дошкільних закладів

Українські дошкільні навчальні заклади не готові забезпечити дітям, які не засвоюють лактозу чи глютен, прописане в Конституції право на освіту. Одні не хочуть, інші не можуть. Чому досі Міносвіти та МОЗ не можуть прописати статус груп у садочках із спеціальним харчуванням – далі у сюжеті.    

Дітей, які не засвоюють лактозу чи глютен, відмовляються брати до дошкільних закладів

"Знайшли навіть постачальника, бо в нашого вітчизняного виробника нема таких продуктів. Нам продукти поставляють з Польщі", - каже директорка закладу дошкільної освіти №166 Романа Сірко.

Частина дітей переростають і їхній організм починає сприймати і лактозу і глютен, проте дехто має дотримуватися спеціальної дієти все життя, кажуть лікарі. "Є технології медичні, які дозволяють вчасно діагностувати і ефекивно лікуват, або забезпечувати номальний рівень життя з цими захворюваннями", - каже лікарка Ярема Возниця.

Організувати відповідне харчування в дошкільних і шкільних закладах мають на державному рівні, вважають і лікарі і педагоги. Але МОН і МОЗ перекладають відповідальність один на одного.

Освітяни кажуть, що норми харчування в дитячих садках розробляє МОЗ, а там відповідають, що над цим працюють, але для запровадженя спеціального дієтичного харчування їм треба провести глибокі теоретичні та практичні дослідження.

Кореспондентка ТСН Наталка Волосацька.

Залиште свій коментар

Вибір редакції