Діти кризи: українські школярі проводять канікули на асфальті

Канікулярний синдром: поки батьки працюють, діти розважаються, як можуть. До таборів потраплять лише 2,5 мільйони щасливчиків.

Путівки до літніх таборів значно подорожчали, і через кризу багато українських школярів проводять свої канікули у місті. Поки батьки працюють, діти розважаються, як можуть.

В порівнянні з минулим роком, відпочинок в дитячих таборах подорожчав на 10-30%. Крім того, значно зменшилася кількість путівок, які раніше давали малозабезпеченим сім'ям.

"Нема куди дітей відправити, села в нас немає, минулого року відправляли до табору, зараз можливості немає", - каже Алла, матір трьох дітей – 3-річної дівчинки та хлопців 10-ти і 13-ти років.

Усі попередні роки, розповідає жінка, хлопці відпочивали в таборах – путівки давали або на роботі, або через поліклініку – торік по 300 гривень за кожного. Цього літа запропонували лише в секції з карате – за ціною 2,5 тисячі гривень за одного на 10 днів.

Утім, стверджує міністр у справах сім'ї, молоді та спорту Юрій Павленко, в цьому році більшість українських дітей – два з половиною мільйони - зможуть відпочити у 17-ти тисячах таборах.

Він підкреслює, що нещодавно ухвалили закон, за яким місцева влада може додатково профінансувати дитячі канікули. Але через те ж таки законодавство нині й чимало накладок з оформленням путівок – перший рік діє спеціальний закон про дитячий відпочинок. Тож у випадку проблем міністр радить телефонувати на гарячі телефонні лінії.

А от як зарадити дітям, які не увійдуть до згаданої половини щасливців, міністр не сказав. Тому часто все зводиться до байдикування вулицями та смоктання пива.

Дитяча природа не терпить бездіяльності – каже лікар-педіатр - тож літній час у місті найбільше спокушає до поганих звичок. Навчання - це стрес, який треба скинути, недарма на це дитині дають аж три місяці.

Як відпочивають діти, поки батьки не бачать – дізнайтеся більше з відеосюжету ТСН.

Читайте також:

Німець зібрав 5 тисяч євро на туалет для українських школярів

Міжнародну олімпіаду з румунської мови виграла українка

Скільки коштуватиме батькам шкільний випускний

Школярі відгуляли останній дзвоник

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: