Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Діти у тайській печері: українець розповів, як вчив військових тонкощів дайвінгу та про найважче у місії

Рятувальній місії бракувало досвідчених дайверів-"печерників".

Український спеціаліст із печерного дайвінгу Максим Полежака розповів ТСН, що долучився до порятунку дітей у Таїланді на прохання свого знайомого, який вже перебував там.

"На місці вже був мій вчитель та колега Бен Рейменантс, бельгієць. Він розповів, яка там складається ситуація: "печерників" досвідчених нема, усі роботи зупинились і не можуть просунутись через критичні умови: погана видимість, сильна течія", - пояснив Максим.

Він зазначив, що вже 7 років живе у Таїланді, і після прохання вчителя вирішив приєднатись до місії та вирушив на захід країни зі свого міста.

Завдання Полежаки полягало у підтримці тайських морських сил. "Допомагати, пояснювати їм усі тонкощі печерного дайвінгу", - розповів українець.

Полежака також поділився емоційно найтяжчим моментом роботи. "Найбільш складними були рішення розвертатись і йти назад, знаючи, що десь поруч ці діти. Але наказ є наказ – встановити 200, 400 метрів хідовика та повертатись на базу".

Дайвер сказав, що був радий побачити фотографії живих та усміхнених дітей. "Гарний у них тімбілдинг вийшов", - пожартував українець.

Нагадаємо, 2 липня у тайській печері після 9 днів пошуку знайшли живою дитячу футбольну команду. Дванадцятеро підлітків, найстаршому з яких 16, та їхній 25-річний тренер загубилися в суботу, 23 червня. Хлопці пішли на прогулянку серед скель у місті Чіанг Рай. Мандрівку дітей перервала злива, припускають - саме негода та вода, що залила печеру, завадили їм вчасно вийти на світло. Підлітків розшукували вздовж всієї 8-кілометрової пастки.

ВідеоУ Таїланді продовжують шукати способи порятунку дітей з печери на відрізаному острові

Серед рятувальників, які намагаються дістати дітей з печери в Таїланді є й українці. Двоє волонтерів прибули туди, щоб допомогти тамтешнім військовим. Спроби вивести дітей, які 11 днів перебувають в печері на відрізаному водою острові, не припиняються.

У Таїланді продовжують шукати способи порятунку дітей з печери на відрізаному острові

Залиште свій коментар

Вибір редакції