Діти в Донецьку могли померти через недостатній медичний догляд

Лікарі знову відкидають можливість смерті немовлят через вакцинацію. Припускають, що причиною могла стати неуважність медиків.

Недостатній догляд за дітьми грудного віку міг бути однією з причин трагедії, яка сталася в Донецькій області.

Таку думку висловила професор кафедри педіатрії Донецького медичного університету Антоніна Бобровицька.

Якщо раніше в Україні існував обов'язковий щомісячний огляд немовлят, то тепер, згідно новому законодавству, такий порядок скасований. Тепер лише батьки вирішують, коли і за якою допомогою звертатися до лікаря. Імовірно, важка хвороба і невчасне звертання до лікарів стало причиною смерті немовлят, сказала професор Бобровицька.

Вона однозначно відхилює припущення, що смерть могла настати в результаті використання вакцини. Бобровицька також вважає, що при розгляді причин трагедії слід звернути увагу на соціальні чинники, а саме - в яких умовах жили сім'ї.

В той же час медики не виключають, що завжди існує хоч би мінімальний ризик при вакцинації. У практиці педіатрів також трапляються важкі ускладнення після щеплення. До речі, міністр охорони здоров'я Василь Князевич не виключає, що діти могли померти із-за неякісної медицини.

Нагадаємо, 17 серпня у Донецькій області померли двоє немовлят - чотиримісячний Саша Бутко із села Бахмутського Артемівського району та 3,5-місячний Данило Солод із Красноармійського району. Обидвом малюкам незадовго до смерті зробили щеплення вакциною "Пентаксим", комбінованим препаратом від коклюшу, дифтерії та правця.

За фактом смерті дітей порушено кримінальну справу. Разом із тим, медики відзначають, що вакцина не є причиною загибелі дітей, яка пов'язана з вакцинацією лише за часом.

В той же час у Запорізькій області порушено кримінальну справу за фактом смерті 4-місячної дитини наступного дня після щеплення.

Інформацію про це офіційно підтвердили в прокуратурі області. Це вже третя смерть серед немовлят за останні кілька днів, яка у часі збігається з їх вакцинацією.

Читайте також:

МОЗ: діти на Донеччині померли не від вакцини

У Донецьку після щеплення померло немовля

Після вакцинації в Донецькій області померло друге немовля

На Львівщині після щеплення померло 5-місячне немовля

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: