Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Діти-вегани підтверджують стереотип про власну обдарованість, але їм нема місця в українських дитсадках

Система харчування ставить батьків перед вибором: або колектив, або раціон.

Діти в родинах веганів зростають без тваринних продуктів, бо їхні батьки впевнені, що в такий спосіб можна закласти здоров’я та імунітет на все життя та виростити вундеркінда. Однак українські дитячі садочки та школи не готові до зустрічі з дітьми, котрі харчуються за особливим раціоном, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

2-річний Михайло з родини Онищенків позбавлений можливості їсти м’ясо, бо так вирішили батьки. Вони вважають, що для дитини це шкідливо. "Тим, хто на всеядінні, я кажу: пригодовувала дитини чіпсами? А колою? А чому? А цигарки ти давала? Ну, це ж шкідливо. Те ж саме! Так, ми не даємо вибору", - пояснює мама Ольга. У своєму віці її син має вибір хіба між огірком і картоплею, але вже знає англійську абетку. Успіхам сина батьки завдячують рослинній дієті, бо веганських колах існує думка, що діти-вегани більш обдаровані, оскільки споживають більше корисних рослин, як-то чорниця чи капуста, котрі  поліпшують пам’ять і стимулюють мозок до розвитку.

ВідеоГолодні ігри: ТСН перевірила здоров'я дітей, які не знають на смак м'ясо та рибу

Психологічний тест для малюка підтвердив, що дитина справді розвинена на третину ліпше за свій вік: у два на цілих три роки. "Дивіться, дитина в два роки має виконувати двоступеневі інструкції – це, наприклад, піди відкрий двері та ввімкни світло", - розповідає психолог Юлія Гребенщикова. Та пояснює, що Михайло виконує значно складніші завдання, котрі сам собі ставить, а це свідчить про розвиток уяви і фантазування. Отже, хвилюватися за стан нервової системи малого взагалі немає причин, а от його досягненнями варто пишатися. "Вже намагається жартувати, дивиться на реакцію дорослого. Дуже часто дітки у віці двох-трьох років ще використовують плач для того, щоби отримати щось. Міша вже може домовлятися, використовує мовлення", - пояснила фахівець.

Підтвердити зв’язок такого розвитку зі способом харчування офіційна психологія не береться, бо випереджати однолітків у розвитку можуть і дітки зі звичайною дієтою. Мама хлопчика переконана, що зберегти темпи розвитку Михайла можна і без дитячого садочка, однак психолог наполягає на розширенні кола спілкування. Ольга погоджується на експеримент і веде дитину знайомитися з дошкільним закладом. Дитина миттю реагує на інших дітей – і прагне влитися в колектив. Однак на заваді стоїть те саме веганство – окреме харчування для малюка в державному закладі не передбачено. Завідувачка Яна Володимирівна не розуміє аж таких обмежень в харчуванні дитини та наводить норми, які дає держава для дитсадків: чотири рази на тиждень м’ясо, двічі риба і творог, обов’язково яйце та молочні продукти щодня. "Це розроблялося не на порожньому місці. Всі норми, котрі затверджені, вони обґрунтовані", - каже завідувачка дитсадка. Вона апелює до психологічного комфорту дитини, однак мама вважає, що ризикувати заради цього здоров’ям не варто. Психологи ж кажуть, що такі малюки чудово почуватимуться в стосунках із старшими, але не вмітимуть будувати взаємини з однолітками. Тож почуватися комфортно зможуть тільки серед таких само дітей-веганів, а це може трохи зіпсувати реальну картину світу.

Кореспондент ТСН Ірина Прокоф’єва

Залиште свій коментар

Вибір редакції