Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Дитя видирали": породілля із Кіровоградській області втратила немовля і розповіла про тортури

"Дитя видирали": породілля із Кіровоградській області втратила немовля і розповіла про тортури

Пологи Яніни Глушко тривали 17 годин, вона впевнена, що її дитину можна було врятувати.

У Кіровоградській області жінка під час пологів втратила дитину. Родичі 34-річної Яніни Глушко у трагедії звинувачують лікарів, які, за їхніми словами, відмовилися робити кесарів розтин

"У неділю вранці, 7 червня 2020 року, о 9 годині ранку моя донька, Глушко Яніна Генадіївна, надійшла до пологового відділення Маловисківської районної лікарні. В породіллі почали відходити води. На чергуванні була лікар, яка запевнила нас, що буде все добре. Хоча за медичними показниками породілля першородка, 34 роки, з вузьким тазом і крупним плодом", - розповіла мати дівчини Людмила Василівна, лист з проханням про допомогу якої був опублікований у соцмережах.

За словами жінки, вона телефонувала доньці щогодини, і та скаржилася на сильний біль. "Моя донька потерпала від болю, в неї підвищувався тиск, німіло обличчя. Ненароджене дитя також хотіло жити. Воно вертілося, крутилося, сердечко билося, адже за всіма показниками - доношена, здорова, розвинена дитина. Це показало УЗД, яке породілля пройшла напередодні, у п′ятницю, 5 червня", - каже жінка.

За її словами, о 17 годині донька по телефону благала її про допомогу: "Мамочко, врятуй мене. Я вмираю!" "А лікар ходила спокійно і, посміхаючись, говорила: "Чого кричиш? Всі народжують, і ти народиш", - каже жінка.  

Після слів доньки мати приїхала до пологового і просила лікарів зробити дочці кесарів розтин. Одначе, за її словами, лікарі відмовилися та сказали, що все під контролем.

Після цих слів жінка поїхала додому. "Але моя донька знову в телефон благала мене: "Мамочко, допоможи, у мене зараз живіт розірве!".

О 22-й годині дівчині, зі слів матері, стимулювали пологи. "В цей час породіллі було дуже зле, в неї німіло обличчя. Своїм станом навіть медсестру налякала, а лікар спокійно обливала обличчя холодною водою. Лише о першій ночі почала викликати допомогу. Та було пізно - дитя застрягло, і його видирали з породіллі. Та було запізно - дитя не дихало. З породіллі познущалися так, що живого місця не лишилося. Рвану і різану шили живцем, без знеболюваного. Цей жах скінчився о другій годині ночі. Не пологи, а катування тривали 17 годин", - розповідає жінка.

За словами Галини Миколаївни, коли вона знову приїхала до лікарні та зайшла до палати доньки, побачене її шокувало.

"Те що я побачила у палаті - це фільм жахів. Породілля була вся в крові, весь одяг і білизна також. На це страшно було дивитися. Що це за медицина??? Відвезла двох здорових дітей, а забрала онука мертвого, а дитина закатована", - плаче жінка.

Яніна Глушко: "Мене катували 17 годин"

Породілля Яніна Глушко розповіла сайту ТСН.ua, що, на її думку, дитину можна було врятувати, аби був вчасно зроблений кесарів розтин.

"Мені вчасно не зробили кесарів розтин, а сама я не могла розродитися. Це мої перші пологи були. Хоча вагітність моя протікала добре. Дитинка була доношена, я доносила його до 40 тижнів. 5 червня ми були на останньому перед пологами, третьому УЗД і на плановому прийомі - аналізи та показники у мене були хороші, хлопчик доношений, здоровий. Я за час вагітності жодного разу не лежала у лікарні", - каже Яніна.

За словами дівчини, вона потрапила до лікарні 7.06 о 9 ранку. "Мене промучили 17 годин - до ночі 8.06, і підключали вже до стимуляції, бо сама я не могла. Вони мені сказали, що закрутилася пуповина, хоча на усіх трьох УЗД, які у мне є, цього не спостерігалося - пуповини біля шиї не було. Але 17 годин мене мучили, катувати і не робити кесарів розтин... Мені сказали: "Нічого, усі народжували, і ти народиш". Я просила, і мама моя просила, проривалася, але її не пустили", - каже Яніна. 

вагітна жінка, лікар
Associated Press

За її словами, лікарі "халатно поставилися до ситуації і не викликали допомогу".

"А коли вже побачили, що я сама розродитися не зможу, то вже було запізно робити кесарів розтин. Дитину з мене видирали, роздирали, видавлювали, рвали, підрізали мене, стимулювали. Я сама мало не вмерла. А о 2 ночі вже видавили мертвого хлопчика, хоча до останнього казали, що він через раз дихає, і вони понесуть його до реанімації, але поклали на столик мертвого, ніхто його не реанімував", - каже Яніна.

За її словами, розтин хлопчика робили у Кропивницькому, є заключення, що причиною смерті немовляти стала інтранатальна асфіксія, тобто загибель плода під час пологів.

"Тобто треба було робити кесарів розтин. Дитина до останнього хотіла жити, серце билося, але вийти на волю вона не могла", - говорить Яна.

Наразі дівчина перебуває вдома, за нею доглядають батьки.

Триває службове розслідування

У пресслужбі Кіровоградської обласної державної адміністрації сайту ТСН.ua повідомили, що наразі за цим фактом проводиться службове розслідування.

"Проводиться внутрішнє службове розслідування. За його результатами буде визначено, чи діяли медики правильно. За попередніми даними, підстав для проведення кесаревого розтину не було. Проте виникла непередбачувана акушерська ситуація", - розповіли нам в ОДА.

У Головному управлінні Національної поліції в Кіровоградській області сайту ТСН.ua повідомили, що заяву від Яніни Глушкової вони отримали, відомості про це внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

"За цим фактом розпочато кримінальне провадження за статтею 140 Кримінального кодексу України (невиконання чи неналежне виконання медичним або фармацевтичним працівником своїх професійних обов'язків внаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, якщо це спричинило тяжкі наслідки для неповнолітнього). Триває внутрішнє службове розслідування", - розповіли нам у поліції.

Головний лікар Маловисківської районної лікарні Костянтин Чурпій підтвердив сайту ТСН.ua, що наразі триває службове розслідування.

"Загинула дитина. Внутрішньоутробна асфіксія, що було підтверджено розтином. Такі випадки трапляються нечасто. На жаль, ми не все можемо попередити", - каже лікар.

На запитання, чи відсторонена лікар, яка приймала пологи від виконання своїх обов’язків на час розслідування, він відповів, що ні. "Вона не може впливати на перебіг розслідування", - запевнив Костянтин Чурпій.

Залиште свій коментар

Вибір редакції