Дитячі іграшки, які небезпечніші за зброю: хірурги ледь встигають рятувати малечу від магнітів
В Америці, через трагічні випадки, заборонено продавати неодимові магнітні конструктори.

В "Охматдиті" прооперували чергову дитину, яка проковтнула кульки з магнітного конструктора. У дворічного Матвія з кишківника дістали 16 магнітів.
Хірурги прирівнюють неодимові магнітні конструктори, що продають для розвитку моторики дітей, до ураження дробовиком. Малюки ковтають магнітні кульки, а вже за 8 годин у кишківнику виникають дірки. Хірурги ледь устигають рятувати малюків.
В Америці, через трагічні випадки, заборонено продавати неодиимові магнітні конструктори. Про те, що треба зробити в Україні, щоби небезпечні забавки вилучили з продажу — 17 лютого йдеться у сюжеті ТСН.19:30.
Дворічний Матвій відновлюється після тяжкої операції. Хірурги кілька годин витягали з його кишківника кульки від неодимового магнітного конструктора. Мама каже, що такий конструктор купили старшій дитині, а менший за лічені хвилини проковтнув 16 кульок.
Хірург прирівнює ураження кишківника від таких магнітів до поранення з дробовика. Ці малесенькі кульки мають колосальну потужність.
Щоб продемонструвати силу цих магнітів, хірург часто мамі одягає їх як кліпсу. І вже за кілька секунд у місці, де стискаються тканини, відчувається біль, а за кілька годин ці тканини відмирають.
Магніти настільки сильні, що їх неможливо роз'єднати. Якщо вони потрапили в кишківник, дитину може врятувати тільки операція.
У пана Олександра в кабінеті стос рентгенівських знімків дітей, яких йому довелося рятувати від магнітів. Це почалося 2011 року, коли вони з'явилися в продажу. Неодимові магніти ще з минулого століття використовують в автомобільній промисловості. У статус дитячих іграшок вони перекочували як головоломки для розвитку моторики дитини.
Серед потерпілих — діти від 8 місяців до 16 років. Маленькі їх ковтають через необережність, старші імітують цими кульками пірсинг на язику. Лише в "Охматдиті" за останні роки зробили 40 операцій, іще двом десяткам магніти витягали ендоскопом. Нині в лікарів — нова хвиля потерпілих. Магнітні заморочки стали фарбувати в яскраві кольори, і ці кульки стали ще привабливішиими для малечі, бо ще більше вони схожі на цукерки.
Їх не знайти в офіційних мережах, каже експертка з безпеки дітей, бо сюди мають потрапляти сертифіковані іграшки. Трилисник на упаковці свідчить про те, що забавка пройшла перевірку в Україні. Проте небезпечних магнітних конструкторів безліч в Інтернеті. Олена Лізвінська говорить, що після валу трагічних випадків із магнітними кульками в Америці, ці конструктори потрапили під заборону.
У нас за безпеку іграшок відповідає Держспоживслужба. Заступник керівника відділу ринкового нагляду каже — за всі роки до них не надходило жодної офіційної скарги на неодимові конструктори.
Відео Новини України: хірурги прирівнюють неодимові магнітні конструктори до ураження дробовиком
Дитячі іграшки небезпечніші ніж зброя. Хірурги прирівнюють неодимові магнітні конструктори, що продають для розвитку моторики дітей, до ураження дробовиком. Малюки ковтають магнітні кульки, а вже за 8 годин у кишківнику виникають дірки. Хірурги ледь устигають рятувати малюків. В Америці, через трагічні випадки, заборонено продавати неодимові магнітні конструктори. Що треба зробити в Україні, щоби небезпечні забавки вилучили з продажу – дивіться.

Чиновник переконує, є два шляхи впливу на ситуацію: офіційне звернення від лікарів, або заява від батьків. Для них на сайті є електронна форма.
Однак, не чекаючи офіційних звернень, у Держспоживслужбі обіцяють розпочати перевірки.
Після операцій із вилучення магнітів часто в дітей на все життя залишаються проблеми зі здоров'ям. У Матвія, в якого витягли 16 магнітів із кишківника, прогноз позитивний, однак на нього чекає тривале відновлення.