Дитячі майданчики-вбивці. У Василькові встановили конструкції, які можуть обвалитися у будь-який момент

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

На майданчики виділили більше 3 млн грн, але перші роботи проводилися поспіхом, через що сильно постраждала їхня якість.

У місті Василькові, що на Київщині, встановили дитячі майданчики, які несуть загрозу життю і здоров'ю дітей. Батьки вже прозвали їх майданчиками-вбивцями.

Як повідомили ТСН.ua місцеві жителі, майданчики почали встановлювати у грудні 2017 року, практично за тиждень до Нового року. Батьки вітають саму ініціативу та кажуть – самі собою конструкції гарні, проте нарікають на те, що встановлені вони були неякісно і нашвидкуруч.

"Сама ідея майданчика дуже гарна, і самі конструкції начебто нормальні, але те, як це встановлено, викликає обурення. Це дуже небезпечно", - каже мама Аліна Власкіна.

Так, багато майданчиків були облаштовані на не розчищеній попередньо території. Металеві конструкції – гойдалки, драбини, гірки і стенди – встановлені просто у ґрунт, який після танення снігу і дощів перетворюється на купу бруду. А через те, що опори не забетоновані і не укріплені, важкі конструкції хитаються і загрожують впасти на голови дітей у будь-який момент.

ВідеоУ Василькові встановили небезпечні дитячі майданчики

Місцеві мешканці скаржаться, що новенькі майданчики гарні, але встановлені нашвидкуруч - конструкції просто встромили у ґрунт, вони ненадійні і кожної миті загрожують звалитися на голови дітей.

У Василькові встановили небезпечні дитячі майданчики

"Є один майданчик біля школи. Там також нічого не бетонували, а просто у землю вривали. Конструкції важкі і вони потопають у ґрунті. І коли, наприклад, дитина гойдається на гойдалці, то ковзає ніжками по землі. А коли встановлювали гірки, які збирали як конструктор, то виявилося, що рівень гірки, там, де з'їжджає дитина, нижчий за рівень землі. І вони просто вирили ями перед гірками", - нарікає Аліна.

Інші батьки також скаржилися на такий цікавий підхід підрядника у вирішенні проблеми, зауважуючи, що після дощу у цих ямах стоїть вода, і, скочуючись з гірки, дитина ризикує опинитися у брудній калюжі.

Також батьків обурило проектне рішення підрядника із зонування на найбільшому ігровому майданчику, розташованому у Військовому містечку. Кілька днів тому там встановили два баскетбольних кільця, проте поставили їх на різних кінцях майданчика, не подумавши і про відповідне покриття для гри у баскетбол – опори кілець також вкопали просто у ґрунт. До того ж одне з кілець розташоване серед дерев, а друге – просто поряд зі стовпцями, призначеними для сітки для гри у волейбол. 

Фотогалерея У Василькові встановили небезпечні дитячі майданчики (29 фото)

Крім того, башти на кораблику не закріплені належним чином й одного разу ледь не впали на дітей, які там гралися.

"Цей кораблик взагалі недороблений. Там великі щогли, висотою десь до третього поверху, які хитаються. Коли моя маленька дитина залізла на той корабель, туди прибігли ще старші діти, які бігали і зачепили руками нижню частину цієї щогли, і вона крутнулася і похилилася на бік. Я забрала свою дитину. Я своїх дітей туди не воджу", – каже мама двох донечок Ксенія Іванова (ім'я змінено на прохання жінки).

Поряд з новим майданчиком залишився і старий, але там ігрові конструкції також небезпечні для здоров’я дітей, каже Ксенія, чия донька поранилася під час катання на гірці. Тож зараз батькам доводиться обирати менше лихо. 

Негативу ситуації додає і старий дитячий замок, розташований просто поряд з новим майданчиком. Зараз він перетворився скоріше на притон для наркоманів, кажуть батьки і нарікають, що міська влада не може нічого із цим вдіяти. 

Своєю чергою міський голова Володимир Сабадаш, коментуючи ситуацію з новими майданчиками, пояснив, що не бачив таких, де були б порушені правила безпеки. 

"Я не виїжджав на всі майданчики. Але на тих, на яких я був, я такого не бачив (як на фото у Facebook, якими діляться обурені батьки, – ред.)", – сказав Сабадаш.

Мер також запевнив, що від понеділка, 5 лютого, він разом із підрядником та керівником "Комбінату комунальних послуг" обов'язково перевірить ті майданчики, на які скаржаться мешканці міста, та прийме відповідні рішення.

Водночас Сабадаш наголосив, що роботи зі встановлення дитячих майданчиків завершені лише на 60%. За його словами, такий поспіх був обумовлений тим, що чиновникам потрібно було освоїти виділені на це кошти до кінця року. Але у зв'язку з тим, що Кабмін видав їм дозвіл на перенесення цих коштів на 2018 рік, роботи триватимуть. 

"За планом, який у нас є зараз, роботи будуть завершені 2018 року. Я думаю, що до червня монтаж, обладнання, пішохідні доріжки та благоустрій буде наведено", – сказав мер Василькова.

Загалом на встановлення дитячих майданчиків у місті було виділено 3,3 млн грн. З них приблизно 600 тис. грн – на дев'ять маленьких майданчиків, 1,3 млн грн – на 11 середніх майданчиків, 1,4 млн грн – на один великий майданчик у Військовому містечку. 

Ольга Скичко

Залиште свій коментар

Вибір редакції