Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Дитячий травматизм. ТСН та експерт перевірили, наскільки безпечна оселя Гайтани для її доньки

Щодня в Україні в середньому травмується тисяча дітей.

360 тисяч дітей у середньому щороку травмуються. І ця тенденція лише зростає. Травматизм взагалі є причиною номер один дитячої смертності. У середньому 100 дітей на добу проходить лише через травмпункт столичного Охматдиту.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Доньці співачки Гайтани рік і два. Дівчинка з цікавістю вивчає навколишній світ разом з мамою. Гайтана принципово відмовилася від послуг няні.

"Мені хочеться максимально провести час з нею, дізнатися її краще", - каже Гайтана.

До народження дитини співачка підійшла ґрунтовно. В оселі змінився побут, з'явився вогнегасник та інші незвичні досі речі.

"Я одразу забезпечила себе килимками. Зрозуміла, що підлогу потрібно утеплити", - говорить співачка.

Коли Ніколь підросла, Гайтана прибрала дрібні деталі із місць, куди донька може дотягнутися.

"Вона сама поприбирала ось ці ручки, сама відкрутила. Я звертаю увагу на те, на що вона звертає увагу і тут же намагаюся зрозуміти, чи це небезпечно або ж нехай собі грається", - каже Гайтана.

Сходи і вазони з квітами огороджені іграшковим парканом, так само і зона каміна. Всі розетки із заглушками, а меблі не мають гострих кутів.

"Я перебуваю на кухні, мені треба цю зону закривати, бо тут телевізор, апаратура, шнури. Я ставлю м'який стільчик, з іншого боку батут не дає пройти".

ВідеоПереломи, польоти з вікон та електричний струм. Як мінімізувати дитячий травматизм

Що востаннє ламала ваша дитина? 360 тисяч дітей в середньому щороку травмуються. І ця тенденція лише зростає. Травматизм взагалі є причиною номер один дитячої смертності. ТСН дізнавалася, що саме варто зробити, щоб не переживати за власну дитину, принаймні, коли вона вдома.

Переломи, польоти з вікон та електричний струм. Як мінімізувати дитячий травматизм

Разом з ТСН будинок оглядає і експерт з безпеки дітей. Олена Лизвинська побаченим залишається задоволена. Але знаходить і потенційно небезпечні місця. "У вас на шафі дуже багато цікавого". Радить зняти звідти все, бо шафа хитка й речі можуть упасти на голову дитині. Телевізор теж радить прибрати чи зафіксувати. А шафи - наглухо закрити.

І головне - вікна. В Україні часто діти випадають разом із москітними сітками. Тому звичайні ручки рекомендують замінити на ручки із замками.

В Україні в середньому на рік травмується понад 300 тисяч дітей. Травматолог Олександр Карабенюк каже, що відсоток травматизму залежить від соціального рівня країни.

"Тут не обов'язково погані батьки. У доповіді ВООЗ зазначається, що травми діти отримують в усьому світі. Відсоток менший в соціально розвинених країнах. Батьки за можливістю повинні пояснювати про можливість травмування", - каже лікар Олександр Карабенюк.

Викорінити дитячий травматизм неможливо, але зменшити його кількість реально. І головне, на чому наголошують лікарі, - за медичною допомогою звертатися одразу, а не через декілька діб, сподіваючись, що все мине саме.

Більше подробиць дивіться в сюжеті Валентини Доброти.

Залиште свій коментар

Вибір редакції