Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Дітям з особливими освітніми потребами стане легше вчитися у виші: спростили умови створення інклюзивних груп

Щоб відкрити таку групу, потрібна заява від батьків.

Дітям з особливими освітніми потребами матимуть більше можливостей для навчання у вишах і закладах профосвіти.

Уряд ухвалив порядки, як організувати інклюзивне навчання в закладах вищої та професійної освіти, повідомила пресслужба МОН.

Для відкриття інклюзивної групи у навчальному закладі особі з особливими освітніми потребами або її батькам потрібно звернутися до закладу із відповідною заявою. До неї треба додати документи, що підтверджують наявність ООП. Це - висновок ІРЦ, індивідуальна програма реабілітації особи з інвалідністю.

На підставі цього керівник закладу повинен створити інклюзивну групу, утворити команду психолого-педагогічного супроводу чи спеціальний навчально-реабілітаційний підрозділ. Сюди мають увійти педагогічні працівники, адміністрація закладу, інші фахівці за потреби, або асистент майстра виробничого навчання.

У нинішньому році на підтримку осіб з особливими освітніми потребами в закладах профосвіти в держбюджеті вперше передбачили 24,8 млн гривень.

Як повідомлялося раніше. за новим законом, інклюзивний клас має бути у кожній школі, в якій хоче вчитися така дитина. Батькам головне – отримати висновок спеціальної комісії. Дитину мають оглянути психолог, лікар та педагог. Вони визначають, чи може дитина навчатись за шкільною програмою. В разі відмови батьки мають звернутися до департаменту чи районного управління освіти. 

ВідеоВперше в історії України диплом про вищу освіту отримав хлопець з синдромом Дауна

Історію Богдана Кравчука з Луцька ТСН вже розповідала два роки тому. Хлопець, закоханий в історію, тоді вчився на другому курсі, водив рідним містом екскурсійні групи та мріяв отримати вищу освіту та роботу за фахом.  

Вперше в історії України диплом про вищу освіту отримав хлопець з синдромом Дауна

Залиште свій коментар

Вибір редакції