Дівчата у десанті: суворі нормативи з відтискань і доглянуті нігті

Дата публікації
Перегляди
3013
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Дівчата у десанті: суворі нормативи з відтискань і доглянуті нігті

Фото: facebook/Наталя Нагорна, ТСН

Журналістка побачила життя українських ДШВ ізсередини.

Рік тому нові українські десантно-штурмові війська змінили радянські блакитні берети на берети кольору марун, відмовилися від тільників та оновили гасло:  "завжди перші" замість "ніхто, крім нас". Тепер десантура має особливий дозвіл не брати жінок на бойові посади, але представниці прекрасної статі все одно прагнуть потрапити в елітний підрозділ, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Дівчат у ДШВ беруть лише на тилові посади, і лише дуже наполегливих. "Ми майже відмовились від жінок у бойових підрозділах. Жінки – це медперсонал, зв’язок, штаби,  морально-психологічне забезпечення", - пояснив командувач Десантно-штурмових військ Михайло Забродський. На сьомий набір у десантники цього року разом із журналісткою ТСН свої кандидатури подали ще троє жінок, а за результатами тестів узяли лише одну. Новоспечені десантники вважають дефіцит дівчат суттєвим недоліком, але чудово розуміють, чому так: "Напевне, дівчатам було найскладніше".

Десант Нагорної: жіночий день у десантно-штурмових військах

Десант Нагорної: жіночий день у десантно-штурмових військах

Однак дівчатам у ДШВ подекуди щастить більше, ніж хлопцям. У них просторіша житлова площа та змога обирати вільне ліжко: у чоловічих кімнатах живе по 20 хлопців, дівчат усього 4. Сидіти на ліжках вдень заборонено, про шафу нічого не сказано – для дівчат це перевдягальня і сушарка. Є окремі душові.

"Я так люблю платтячка, нігті красиві", - зізнається військовослужбовець Настя. Їй 20, вона любить все красиве, але берці й форму – теж. "Мене не брали в армію, казали: ти ж дівчинка, чого тобі йти в армію", - розповідає вона. Настя вчилася на історика і більше року штурмувала десантно-штурмові – пройшла безліч співбесід і добилася свого. У ній відзначили неординарне мислення та взяли діловодом. "Встаєш раніше за хлопців, аби себе привести до ладу. Бути гарною", - каже вона.

Настя вважає, що в армії жінкам важко лише морально, бо навколо самі чоловіки: "Вони з іншої планети". Фізичні навантаження солдата Анастасію не злякали – вона легко віджимається сотню разів. Військове життя дівчина щиро рекомендує, а не вистачає в ньому, на її думки, самих дрібничок. До прикладу, жіночих теревенів вечорами, на котрі насправді немає сил після денних навантажень.

Кореспондент ТСН  Наталя Нагорна

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3013
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація