Дівчата з FEMEN розіп’яли себе, протестуючи проти візиту Кирила

Активістки жіночого руху FEMEN провели акцію під назвою "Ізиді!" проти візиту патріарха Кирила в Київ. Біля Софії Київської влаштували імпровізований хрест з "розіп’ятою" дівчиною.

Жіночий рух FEMEN провів у Києві на Софіївській площі акцію протесту "Ізиді!" проти приїзду в Україну патріарха Московського і всієї Русі Кирила.

Одна з активісток в українському вінку і пов'язці на стегнах "розіп'яла" себе на хресті з живих тіл на тлі національного заповідника Софія Київська, де напередодні відбувся урочистий молебень патріарха Кирила.

Таким чином, жіночий рух FEMEN заявив, що виступає проти будь-яких форм патріархату як побутового, так і церковного. Активістки вважають, що благі наміри візиту, заявлені патріархом, на ділі обертаються для України поглибленням громадських протиріч, позначаючи нові лінії розколу між українцями.

"Місіонерський пафос виходить далеко за рамки церковної проповіді і повинен розцінюватися як грубе втручання у внутрішні справи незалежної України. Віддаючи переваги одній їз православних юрисдикцій, нинішня українська влада грубо порушує положення Конституції про те, що всі конфесії відділені від держави", - зазначається в повідомленні руху в його блозі.

FEMEN вважає, що Московський патріархат на чолі з активно просуває антиукраїнську політику під гаслами "лікування розколу" і відновлення "Російського світу".

"Заявлена патріархом Кирилом концепція "Російського світу" є не більше ніж релігійним оформленням побитих ідей політичного об'єднання слов'янських держав під патронатом Москви. У рамках цього "світу" немає місця ні політично, ні духовно вільній Україні. Нестримна жага встановити духовну домінанту над "Малоросією" робить політику Московського патріархату гармонійною складовою кремлівської антиукраїнської пропаганди", - заявила Ганна Гуцол, лідер жіночого руху FEMEN.

Активісток також обурила заборона на проведення акцій протесту і арешти активістів у Дніпропетровську та Києві, вчинки, на їхню думку, однаково неприйнятні як з точки зору норм демократії, так і християнських принципів терпимості та всепрощення.

"Дівчат вражає "аскетизм" Святійшого, заради кортежу якого зупиняють життєвий ритм мільйонних міст, а десятки тисяч співробітників міліції відривають від виконання прямих обов'язків - захисту прав громадян України", - наголошується в повідомленні руху.

Зазначимо, що 28 липня Українська православна церква Київського патріархату заявила про перешкоджання паломникам потрапити в Київ на святкування Хрещення Київської Русі-України.

"Зокрема відбувається тиск на автоперевізників з метою змусити їх відмовитися від перевезення груп паломників. Погрожують відібрати ліцензію на перевезення та створити інші "неприємності". У зв'язку з чим спостерігається масова відмова перевізників від виконання рейсів, про які завчасно було домовлено", - йдеться в повідомленні УПЦ КП.

Нагадаємо, Московський патріарх Кирило в останній день свого пастирського візиту до України 28 липня очолить святкову божественну літургію на Соборній площі Києво-Печерської Лаври, присвячену Дню водохрещення Русі.

Раніше голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП) протоієрей Георгій (Коваленко) заявив, що Українська православна церква Московського патріархату не має наміру проводити спільні заходи з Українською православною церквою Київського патріархату з нагоди Дня хрещення Русі.

Читайте також:

FEMEN планує йти на місцеві вибори

Активісток Femen оштрафували на 119 грн за голі груди на Майдані

"Беркут" заарештував активісток FEMEN

FEMEN зустріли Гілларі Клінтон голими грудьми

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: