Дівчата з FEMEN розіп’яли себе, протестуючи проти візиту Кирила

Активістки жіночого руху FEMEN провели акцію під назвою "Ізиді!" проти візиту патріарха Кирила в Київ. Біля Софії Київської влаштували імпровізований хрест з "розіп’ятою" дівчиною.

Жіночий рух FEMEN провів у Києві на Софіївській площі акцію протесту "Ізиді!" проти приїзду в Україну патріарха Московського і всієї Русі Кирила.

Одна з активісток в українському вінку і пов'язці на стегнах "розіп'яла" себе на хресті з живих тіл на тлі національного заповідника Софія Київська, де напередодні відбувся урочистий молебень патріарха Кирила.

Таким чином, жіночий рух FEMEN заявив, що виступає проти будь-яких форм патріархату як побутового, так і церковного. Активістки вважають, що благі наміри візиту, заявлені патріархом, на ділі обертаються для України поглибленням громадських протиріч, позначаючи нові лінії розколу між українцями.

"Місіонерський пафос виходить далеко за рамки церковної проповіді і повинен розцінюватися як грубе втручання у внутрішні справи незалежної України. Віддаючи переваги одній їз православних юрисдикцій, нинішня українська влада грубо порушує положення Конституції про те, що всі конфесії відділені від держави", - зазначається в повідомленні руху в його блозі.

FEMEN вважає, що Московський патріархат на чолі з активно просуває антиукраїнську політику під гаслами "лікування розколу" і відновлення "Російського світу".

"Заявлена патріархом Кирилом концепція "Російського світу" є не більше ніж релігійним оформленням побитих ідей політичного об'єднання слов'янських держав під патронатом Москви. У рамках цього "світу" немає місця ні політично, ні духовно вільній Україні. Нестримна жага встановити духовну домінанту над "Малоросією" робить політику Московського патріархату гармонійною складовою кремлівської антиукраїнської пропаганди", - заявила Ганна Гуцол, лідер жіночого руху FEMEN.

Активісток також обурила заборона на проведення акцій протесту і арешти активістів у Дніпропетровську та Києві, вчинки, на їхню думку, однаково неприйнятні як з точки зору норм демократії, так і християнських принципів терпимості та всепрощення.

"Дівчат вражає "аскетизм" Святійшого, заради кортежу якого зупиняють життєвий ритм мільйонних міст, а десятки тисяч співробітників міліції відривають від виконання прямих обов'язків - захисту прав громадян України", - наголошується в повідомленні руху.

Зазначимо, що 28 липня Українська православна церква Київського патріархату заявила про перешкоджання паломникам потрапити в Київ на святкування Хрещення Київської Русі-України.

"Зокрема відбувається тиск на автоперевізників з метою змусити їх відмовитися від перевезення груп паломників. Погрожують відібрати ліцензію на перевезення та створити інші "неприємності". У зв'язку з чим спостерігається масова відмова перевізників від виконання рейсів, про які завчасно було домовлено", - йдеться в повідомленні УПЦ КП.

Нагадаємо, Московський патріарх Кирило в останній день свого пастирського візиту до України 28 липня очолить святкову божественну літургію на Соборній площі Києво-Печерської Лаври, присвячену Дню водохрещення Русі.

Раніше голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП) протоієрей Георгій (Коваленко) заявив, що Українська православна церква Московського патріархату не має наміру проводити спільні заходи з Українською православною церквою Київського патріархату з нагоди Дня хрещення Русі.

Читайте також:

FEMEN планує йти на місцеві вибори

Активісток Femen оштрафували на 119 грн за голі груди на Майдані

"Беркут" заарештував активісток FEMEN

FEMEN зустріли Гілларі Клінтон голими грудьми

ВідеоДівчата з FEMEN розіп’яли себе, протестуючи проти візиту Кирила

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: