"Дивитися російське ТБ шкідливо": президенту Ізраїля жорстко відповіли про участь українців у Голокості

Реувен Рівлін повторює радянський міф про участь ОУН у вбивствах євреїв.

Президент Ізраїля Реувен Рівлін, який під час виступу у Верховній Раді звинуватив українців та ОУН у вбивствах євреїв під час Другої світової, повторив радянський міф про участь українських націоналістів у Голокості.

Про це у своєму Facebook написав голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

"На жаль, президент Ізраїля у своєму виступі в українському парламенті повторив радянський міф про участь ОУН в Голокості. Вшанування жертв Бабиного Яру було б більш щирим без використання міфів тих, хто стирали пам'ять про них", - написав історик.

Голова ОУН і заступник Голови Державного комітету телебачення та радіомовлення України Богдан Червак назвав виступ президента Ізраїлю "плювком у душу українцям" і "зневагою української нації".

"Перед ним жоден, наголошую, жоден з учасників слухань такого собі не дозволив. Навпаки, усі промовці наголошували – настав час гідно вшанувати пам'ять Олени Теліги і сотень інших учасників Похідних Груп ОУН, які від рук нацистів загинули у Бабиному Яру. При цьому загинули як борці за незалежність України", - написав Червак.

Голова ОУН додав, що має прохання до українських євреїв.

"Переконайте пана президента, що читати московські газети і дивитися росТБ не просто шкідливо, але й непристойно", - написав Червак.

Історик Володимир В'ятрович зазначив, що під час Другої світової війни масові вбивства євреїв були "компетенцією" німецьких айнзацгруп та німецької поліції. Серед членів цієї поліції були українці, але не всі з них були українцями – до місцевої поліції масово вписувалися радянські військовополонені різних національностей, для яких служба у німців була єдиним порятунком від смерті.

Також В'ятрович написав, що серед українських службовців поліції були члени ОУН, але не усі поліцаї були оунівцями, як і не всі оунівці були поліцаями.

Історик наголошує, що серед оунівців, які служили у німецькій поліції, були ті, хто брав участь у вбивствах євреїв. Але не всі оунівці-поліцаї робили це. Так, наприклад, член ОУН Роман Біда-"Гордон", начальник слідчого відділу місцевої поліції у Києві, врятував єврейського хлопчика, якого вели на розстріл у Бабиному Яру, а взимку 1942 року сам був розстріляний і похований у цьому ж місці.

"Уникайте необґрунтованих узагальнень, вони ведуть до спрощень, які створюють можливості для маніпуляцій і обману", - написав голова Українського інституту національної пам'яті.

ВідеоПрезидента Ізраїлю в Києві зустрічали з салютом й особливими почестями

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: