Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Дивний блиск в очах і затуманений погляд": російський режисер Куров відвідав Сенцова в тюрмі

Політв’язень сподівається, що лідери провідних держав допоможуть незаконно ув’язненим.

Ув’язнений у Росії українець Олег Сенцов звернувся до країн G7 із закликом посприяти вирішенню питання звільнення політв’язнів Кремля, заради чого сам розпочав голодування. Про це розповів російський режисер-документаліст Аскольд Куров, який днями відвідав колегу в тюрмі за полярним колом, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Куров не надто сподівався, що тюремники дозволять зустріч, але його пустили і з Сенцовим він проговорив 45 хвилин. Розмовляли про мистецтво, кіно, також Аскольд розповів Олегу, як цими вихідними по всьому світу на його захист люди виходили на акції підтримки. "Для нього це було новиною, від жадібно це слухав. Він говорив, як багато для нього це все значить, і передавав великий привіт, велику подяку", - розповів росіянин.

ВідеоАскольд Куров розповів про візит до колонії, де утримують Олега Сенцова

Олег Сенцов звернувся до країн "Великої сімки" зі сподіванням, що представники іноземних держав зможуть допомогти багатьом політв'язням. Сам він з кожним днем голодування помітно слабшає. Про це ТСН розповів режисер Аскольд Куров, який днями бачився із ув'язненим, а сьогодні приїхав до Києва.

Аскольд Куров розповів про візит до колонії, де утримують Олега Сенцова

Голодний протест Олега Сенцова, що триває вже 24-й день, не лише вивів на вуличні акції людей, а й дав надію рідним інших політв'язнів Кремля. У середу в Київ приїхали захисники Євгена Панова та Володимира Балуха – двох бранців, що за сфабрикованими справами ФСБ перебувають у колоніях анексованого Криму. Балух теж вдавався до голодування і за три місяці без їжі втратив 30 кілограмів. Нині він на сухарях та киселі. "Він став просто виснаженим, він з трудом стоїть і рухається. Йому стало навіть складно розмовляти, працювати в суді", - каже адвокат Ольга Дінзе.

У  Євгена Панова сьогодні день народження, йому виповнився 41 рік. Останні два з них Панов провів у російських і кримських ізоляторах, бо спецслужби Кремля звинувачують його у підготовці диверсії та "повісили" вбивство свого полковника. Адвокати кажуть, що зізнання з Євгена силовики вибивали. "На нього здійснювали тиск співробітники ФСБ для того, щоби він підписував угоди з ФСБ, співробітничав із ФСБ, визнав, що є українським диверсантом. Женя на угоду зі слідством не пішов", - розповів його брат Ігор Котелянець.

Фотогалерея Гребенщиков підтримав українських політв'язнів Сенцова, Кольченка та Афанасьєва (3 фото)

До тортур можуть вдатися і у випадку з Сенцовим. Начальство колонії "Білий ведмідь" уже кілька разів заявляло, що якщо Олег не припинить голодування до 30-го дня, вони годуватимуть його примусово – зв’яжуть і запхають у ніс трубку, через яку вливатимуть поживну суміш. І зроблять це російські тюремники, ймовірніше, коли сил на супротив у бранця вже забракне. Чекати їм, вочевидь, недовго. "Дивний блиск з’явився в очах, трохи затуманений погляд. Звісно, це від голоду", - поділився враженнями від зустрічі Куров.

Як повідомлялося раніше, 25 серпня 2016 року українського режисера Олега Сенцова засудили загалом до 20 років ув'язнення у колонії суворого режиму. Йому інкримінували в Росії підготовку до здійснення терористичних актів у Сімферополі, Севастополі та Ялті. 14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування. Єдиною умовою його припинення є звільнення всіх українських політв'язнів, які перебувають на території РФ. 28 травня у Федеральній службі виконання покарань заявили, що Сенцов погодився на підтримувальну терапію. Цю інформацію підтвердив адвокат українця Дмитро Дінзе.  31 травня Ксенія Собчак повідомила, що мала розмову відеозв'язком із Сенцовим. Він виглядав худим та блідим, у нього випали два зуби через голодування.   Лікарі, які стежать за станом здоров'я  політв’язня, попередили, що після 30 дня його голодування йому почнуть заливати до носа поживну суміш  

Кореспондент ТСН Мар’яна Бухан

Залиште свій коментар

Вибір редакції