Діячі української культури намагаються повернути $ 50 млн, які вклали у зіркову кредитну спілку

Дата публікації
Перегляди
2138
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Діячі української культури намагаються повернути $ 50 млн, які вклали у зіркову кредитну спілку

Дружині академіка Жулинського через "Турботу" загрожує 7 років в'язниці

Зараз битва йде на фінансовому полі навколо кредитної спілки з цинічною назвою "Турбота".

Перелік прізвищ тих, хто приніс свої гроші у зіркову кредитну спілку, виглядає як антологія української культури: Гончар, Вертинський, Задніпровський, Прилюк. Не менш відомі прізвища тих, кому свої кревні діячі культури довірили: Жулинський, Драч. Тепер ці люди, які були переконані в порядності один одного — судяться, — йдеться в сюжеті ТСН-Тижня.

Наприклад, академік, доцент та журналіст В'ячеслав Прилюк більше 3 років судиться з кредитної спілкою "Турбота", в яку заклав півмільйона гривень. Таку суму він поклав, бо довіряв порядним людям. Вони були із іменитими прізвищами. Цю спілку заснувала дружина літературознавця та політика, радника екс-президента Ющенка, колишнього віце-прем'єр-міністра Миколи Жулинського - Галина. Серед засновників була і Марія Драч - дружина знаменитого поета і громадського діяча.

Умови пропонували вкрай привабливі: дешеві кредити для своїх і високодохідні депозити під 24 %.

І система на початку успішно працювала до 2008. Економічна криза виявила, що "Турбота" функціонувала за схемою фінансової піраміди. Розвалилася спілка, за тою ж схемою, що й відома "Кінгз Кепіталз", яка повязана з "послом Божим" Аделаджою. І гроші так само безслідно зникли.

Інші вкладники "Турботи" хоч і знаменитості, проте відомі прізвища їх не врятували. Від Жулинських чули навіть погрози.

Забути про свої заощадження вимушені й зірки: актори Задніпровський та Вертинський, дружина письменника Гончара Валентина, композитор Соляник, галерист Карась. За офіційними даними, усього вкладів було 25 млн грн. За неофіційними – $ 50 млн. Аби повернути заощадження власникам, Жулинська ще в 2009 році пообіцяла продати власне майно. Проте досі цього не зробила.

Незважаючи на те, що спілку офіційно ліквідували, ТСН знайшла ще обжитий офіс. З керівництва – нікого. Відтак господарів "Турботи" журналісти змушені були шукати вдома. Мешкають вони під Києвом у Кончі-Озерній за неприступним зеленим парканом і з цілодобовою пильною охороною на вʼїздах. Щоб пройти ці оборонні редути у заміському поселенні журналістам довелося витратити кілька годин дзвінків, переговорів і хитрих маневрів. Та справа того коштувала. За високими мурами серед дорогих маєтків та дач знайшлася і двоповерхова хатка Жулинських. Господарі не надто зраділи нашій знімальній групі.

У ході розмови виявилося, що обіцянку розпродати майно і розрахуватися по боргами дати під тиском. Микола Жулинський зникнення мільйонів пояснив таким чином: кредити виявилися ризикованими, позичальники - несумлінними,а застави - малоцінними.

Він розповів, що певний час спілка росла як на дріжжях. З'явилося кілька філій. І до початку кризи під упізнавані прізвища мистецької еліти люди впевнено несли свої гроші. А коли перестали, то на поверхню виповзли непорядність, підробка договорів, прямі крадіжки. Принаймні, в одній із філій це вже доведено, — визнає Жулинський.

Викрили схему "розкрадання" і в полтавській філії "Турботи". Директор вже відбуває за ґратами 7-річний строк.

Такий же термін покарання загрожує і Жулинській. Суд вже 3 роки вирішує, куди насправді поділися "елітні" вклади.

Нагадаємо, що кредитні спілки стають для українців "чорними дірами", які пожирають їхні гроші

Раніше повідомлялося про те, що через безвихідь українці беруть у борг у кредитних спілках під 90% річних

Кореспондент ТСН Руслан Харченко, Ілля Шинкаренко, Вадим Литвин.

Зоряні війни з кредитною спілкою "Турбота"

Зоряні війни з кредитною спілкою "Турбота"

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2138
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація