Дієтолог розповіла, як діагностувати ожиріння та що з ним робити

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Боротьба із зайвою вагою має відбуватися у декілька етапів.

Від ожиріння в Україні страждає кожен четвертий. "Сніданок з 1+1" дізнавався, який найпростіший та найшвидший спосіб визначити чи є у вас надмірна вага та чого не варто робити при боротьбі з ожирінням.

Епідемія ожиріння захоплює світ. Прогнози вчених невтішні - 2025 року п'ята частина населення Землі може мати надмірну вагу. В Україні вже сьогодні кожен 4 має ожиріння. Зрозуміти, що у вас вже запущений процес ожиріння можна елементарно.

"Взяти сантиметрову стрічку і поміряти обхват талії. У дівчат талія не повинна бути не більше, ніж 82 сантиметри, а у чоловіків не більше 92 сантиметрів", - каже лікар-дієтолог Наталія Самойленко. 

І якщо сантиметрів забагато треба діяти, адже ожиріння - це не лише про зовнішність. Зайва вага зазвичай супроводжується гіпертонією, цукровим діабетом, задухою та ще й скороченням тривалості життя. Люди з надмірною вагою живуть в середньому на 8 років менше.

"Перший крок - це крок психологічний, потрібно зрозуміти що потрібно щось змінювати і що людина сама несе відповідальність за ці зміни, крок номер два - піти в лабораторію подивитися рівень глюкози в крові, рівень холестерину, рівень інсуліну, подивитися ниркові і печінкові проби. Ну і треті - це модифікувати спосіб життя", - зазначає лікар.

А це збалансоване харчування кілька разів на день, сон, відпочинок та помірні фізичні навантаження. Голодування і надмірні виснаження у спортзалі не допоможуть позбутися зайвих кілограмів.

"Деякі думають, що чим менше я їм, тим більше я схудну. Насправді ні. Мало це не означає добре", - пояснює Самойленко.

Нагадаємо, раніше ексвиконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла, що слід робити для схуднення та як в цьому може допомогти лікар. 

Відео Що не можна робити при боротьбі з ожирінням

Сьогодні Міжнародний день боротьби з ожирінням. Від нього в Україні страждає кожен четвертий. Який найпростіший та найшвидший спосіб визначити чи є у вас надмірна вага та чого не варто робити при боротьбі з ожирінням? Дивіться.

Що не можна робити при боротьбі з ожирінням

Залиште свій коментар

Вибір редакції