Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Дії Росії у Керченській протоці підпадають під ознаки акту агресії - Клімкін

Україна оперуватиме наявними доказами на всіх міжнародних майданчиках.

За міжнародним правом актом агресії є не тільки захоплення в нейтральних водах українських кораблів, а й таран російським прикордонним судном українського військового човна.

Про це під час засідання заявив голова МЗС України Павло Клімкін.

"Ми кваліфікуємо як акт агресії не тільки напад на наші судна, не тільки обстріл і їх захоплення, яке відбулося у нейтральних водах Чорного моря, але також таран прикордонним кораблем РФ нашого буксира підпадає під ознаки акту агресії", - сказав він.

За словами Клімкіна, у Керченській протоці було порушено фундаментальні засади міжнародного права, зокрема правил судноплавства. 

Ознаками акту агресії Україна буде оперувати на всіх міжнародних майданчиках.

Нагадаємо, вранці 25 листопада Росія заблокувала прохід до Керченської протоки українському буксиру "Яни Капу" та двом катерам "Бердянськ" та "Нікополь". Для цього росіяни перегородили рух під Кримським мостом танкером та навіть вдались до тарану буксира прикордонним кораблем "Дон". Увечері того ж дня російські кораблі напали на них та захопили, при цьому поранивши двох українських моряків.

Через напад російського флоту президент України Петро Порошенко терміново скликав військовий кабінет, а Україна ініціювала позачергове засідання Ради Безпеки ООН.

Залиште свій коментар

Вибір редакції