Дії Румунії зменшують територію України

Подальше зростання мілини з румунського боку з високою вірогідністю призведе до зсуву фарватеру Дунаю, по якому проходить державний кордон.

Викиди значної кількості мулу й піску в Кілійський рукав Дунаю, які практикує Румунія в ході днопоглиблювальних робіт на своїй території, може зменшити територію України.

Такі викиди можуть змінити фарватер річки, по якому проходить україно-румунський кордон.

Значна частина викидів мулу з румунського боку осідає за струменеспрямовуючою дамбою на мисі Ізмаїльський Чатал на румунському березі, утворюючи мілину в Кілійському рукаві Дунаю, яка поступово збільшується.

Результати української космічної зйомки показують: якщо на початку 2003 року цієї мілини ще не було, то в березні 2006-го її площа складала вже 4,3 тисяч кв.м., а в серпні2008-го — майже 20 тисяч кв.м.

Подальше зростання мілини з румунського боку з високою вірогідністю призведе до зсуву фарватеру річки, по якому проходить державний кордон, в українську сторону, констатують джерела газети.

Такж видання наводить список вимог, які Україна висунула до Румунії відносно господарської діяльності останньої в дельті Дунаю.

Україна наполягає на тому, щоб Румунія очистила Кілійський рукав, по якому проходитьукраїно-румунський кордон, від усього обсягу ґрунту, скинутого в нього румунським земснарядом, і ліквідувала мілину, що утворилася внаслідок викидів.

При цьому українська сторона готова взяти участь в такому очищенні.

Крім того, Україна вимагає від Румунії запобігти збільшенню глибини Сулінського каналу більш ніж на 24 фути, рекомендованих Дунайською комісією і запобігти подальшим діям в Георгіївському рукаві, які викликають деградацію Кілійського рукава Дунаю.

Читайте також:

Україна поскаржиться на Румунію у міжнародні інстанції

Україна втрачає позиції на Дунаї

Експерт: Румунія зазіхає на українську територію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: