Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Колишньому працівнику МВС обрали запобіжний захід у справі розгону Майдану

Під підозрою двоє правоохоронців та службовець охорони "Нафтогазу".

Прокуратура просить Печерський суд узяти під варту трьох силовиків, яких підозрюють у розгоні Майдану. Двоє і зараз працюють у поліції – це Ігор Бабич та Анатолій Серединський. Третій – Сергій Поготов - перейшов у службу охорони "Нафтогазу", йдеться у ТСН.16:45.

В ці хвилини суд обирає їм запобіжний захід. Перший судовий процес, який зміг розпочатися в понеділок - запобіжний захід обирають Сергію Поготову. Печерський суд постановив тримати Поготова під нічним домашнім арештом. Проте прокуратура пообіцяла рішення оскаржити. Щодо двох інших фігурантів сьогодні визначитись не вдалося. Прокуратура оголосила недовіру судді через те, що впродовж 72 годин не встигли обрати запобіжний захід. Тому засідання щодо обрання запобіжних заходів Бабичу та Серединському впереноситься.

Обвинувачення стверджує, що вони зорганізували доставку для "Беркуту" світлошумових та газових гранат, які покалічили 18-19 лютого 2014 року десятки людей. Ця зброя, заборонена в Україні, привезена з Росії. Прокуратура три роки вела розслідування. Але не затримувала фігурантів.

 Під час Революції гідності Поготов був заступником керівника Департаменту громадської безпеки МВС. І обвинувачення стверджує, що саме підпис Поготова стоїть під документами, які забезпечують доставку з Росії і передачу "Беркуту" гранат для розгону мітингів. Ці гранати, заборонені в Україні, вбили одну людину і поранили 138.

"Для потреб Беркута міста Києва видано вироби "Дрейф-2" – 200 одиниць. Виріб "Факел-С"– 55 одиниць. Виріб "Зоря-2" – 180 одиниць. Ці спецзасоби бели роздані керівникам "Беркуту" і активно використовувалися під час штурму Майдану. В результаті застосування таких спецзасобів навіть було спричинено загибель людини", - повідомив прокурор Олександр Супрун.

Ігор Бабич і досі працює в поліції. Йому висунули таку саму підозру, що й Поготову. Правоохоронець не згоден. Каже, що департамент, в якому він працював чотири роки тому, жодного стосунку до розгону Майдану чи гранат не мав.

"Навіть в матеріалах кримінальної справи немає жодних свідчень стосовно мене персонально як особи, яка займалася або якимось чином сприяла силовому протистоянню правоохоронців з учасниками Революції гідності", - каже Бабич.

Третій фігурант справи – чинний полісмен Анатолій Серединський, підлеглий підозрюваного Бабича. Перше слухання щодо нього мало відбутись 29 вересня, але зірвалось. Полковник говорити не хотів. Зате його і його шефа прийшов узяти на поруки заступник голови Національної поліції Олександр Фацевич. Хоч слідство не скінчилося, Фацевич упевнений, що колеги - гідні офіцери, бо відслужили на Донбасі.

"Завдання всі виконувалися. Вони були безпосередньо з особовим складом протягом дев'яти місяців. 2014 рік в тому числі. Вибачте мене, кого зараз звинувачує прокуратура? Які є докази? Вони командували підрозділами? Вони стріляли в людей?" – заявляє Фацевич.

У понеділок Олександра Фацевича в суді вже не було. А от обирання запобіжних заходів продовжилося. Генеральна прокуратура наполягає: докази проти усіх трьох зібрала.

"Ми підозрюємо їх у вчиненні кримінальних правопорушень, злочинів особливої тяжкості. За них передбачене покарання у вигляді довічного позбавлення волі. Більше ста потерпілих на Майдані у зв’язку з їхніми діями", - стверджує прокурор Олександр Ковальчук

Допити і обшуки у Поготова, Бабича і Серединського розпочалися ще рік тому. Але підозру усім трьом висунули лише минулого тижня. Їм інкримінують і перевищення влади, і розгін мітингів, і навіть навмисне вбиство.  Увесь час фігуранти нікуди не тікали. І на суди прийшли всі троє. Усіх прокуратура просить узяти під варту.

Кореспонденти ТСН Станіслав Фещенко та Валентина Мудрик

Залиште свій коментар

Вибір редакції