Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Для будівництва Керченського моста використовують токсичний пісок із отруйним миш'яком

Пісок потрапляє до моря, чим загрожує екології та людям.

В анексованому Росією Криму для будівництва Керченського моста, а також для потреб населення використовують токсичний пісок, кількість миш’яку в якому перевищує гранично допустиму концентрацію в 500 разів. Усе це потрапляє до моря, чим загрожує екології та самим людям.

Про це зазначає Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.

На сайті відомства опублікували аерофото дамби Нижньо-Чурбашського хвостосховища, де зберігалися отруйні відходи підприємства "Камиш-Бурунський залізорудний комбінат". З них видно, що в цьому місці відбуваються земляні роботи й звідти вивозять небезпечний пісок.

Хвостосховище – це спеціальна споруда для безпечного зберігання токсичних речовин. Воно експлуатувалося від 1968 року і призначалося для збору отруйних відходів збагачення бурозалізнякових руд Камиш-Бурунського залізорудного комбінату. Скидання пульпи в хвостосховище було припинено 1994-го разом із роботою комбінату.

Проте нині отруйні відходи використовують для будівництва Керченського мосту та цивільного будівництва. Площа ділянки, де відбувається видобуток, складає 64 тис. 288 кв. м (довжина – 860 м, ширина – до 75 м). У процесі видобутку та доставки токсичний пісок потрапляє у повітря, а атмосферні опади вимивають отруту через зруйновану дамбу до акваторії Чорного моря.

ЗМІ повідомляють, що виїмку піску здійснюють компанії "ГЕН Інвест" і "Магістраль" на підставі договору з Камиш-Бурунським залізорудним комбінатом.

У МінТОТ наголошують, що "вибірка піску з токсичного хвостосховища поблизу м. Керч є прямим порушенням окупаційною владою екологічного законодавства. Крім того, проведення таких робіт створює надзвичайну ситуацію та загрожує здоров’ю людей і екології Чорного моря".

У відомстві з посиланням на відкриті джерела уточнили, що у хвостах кількість миш’яку перевищує гранично допустиму концентрацію (ГДК) в 500 разів. При ГДК удвічі млг/кг, у шламах його міститься 1085 млг/кг, вміст сурми втричі перевищує ГДК, ванадію – в 3,5 раза, хрому – в 1420 разів, фосфору і заліза – 341 і 370 відповідно. В піску дамби, що межує з відходами, вміст миш’яку в 377 разів вище ГДК. У глибині насипу концентрація небезпечних з’єднань зменшується, але його в 40 разів більше ніж ГДК.

видобуток токсичного пыску для Керченського моста_1
Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб

видобуток токсичного пыску для Керченського моста_2
Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб

ВідеоРосія встановлює залізничну арку у Керченській протоці

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції