Для ЧФ РФ збережуться старі умови

Україна не переглядатиме умови оренди українських баз Чорноморським флотом РФ, запевняє глава українського МЗС Арсеній Яценюк.

Україна не переглядатиме умови оренди українських баз Чорноморським флотом Російської Федерації.

Про це 26 серпня заявив міністр закордонних справ України Арсеній Яценюк в ефірі телеканалу "1+1" відповідаючи на відповідне питання.

Віктор Ющенко
Сайт президента України
Чорноморський Флот Росії залишатиметься в Україні на старих умовах
”Все по орендній платі вже підписано, подобається це комусь або не подобається, ми повинні це виконувати”, - підкреслив міністр.

”Наші заяви, як Міністерства закордонних справ є досить чіткими. Ми не вимагаємо дострокового виведення флоту, оскільки ми є європейською країною і в двосторонніх договорах записано, що флот знаходиться на українських базах до 2017 року”, - сказав Яценюк.

”Мене, м`яко кажучи, здивували і стривожили заяви деяких дипломатів Російської Федерації, тому ми вже направили термінову телеграму до Росії і вказали в ній, що якби висловлювання російського дипломата офіційно підтвердилися, ми повинні були б видворити його з території України. На щастя, Посольство Російської Федерації дезавуювало ці заяви і, як завжди, у всьому винять журналістів”, - відзначив міністр.

Як повідомляв УНІАН, 23 серпня в ході круглого столу на тему “Базування Чорноморського флоту в Криму: нові умови або нові проблеми?” старший радник Посольства Російської Федерації в Україні Володимир Лисенко відзначив, що у разі тиску України на Чорноморський флот РФ, який базується в Криму, Росія може почати перегляд базового договору 1997 року, який закріплює український статус півострова.

Він відзначив, що жодних зобов`язань у проведенні інвентаризації об`єктів ЧФ РФ в Криму у Росії перед Україною немає.

Лисенко також сказав, що Росія вважає неприпустимими заяви українських політиків про можливість підвищення ціни оренди бази ЧФ РФ в Севастополі.

Того ж дня МЗС України звернулося до МЗС Росії з вимогою надати офіційне підтвердження заяви старшого радника Посольства Російської Федерації в Україні Володимира Лисенка про статус Криму і умови тимчасового перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: