Для Харкова закуплять додаткові кисневі концентратори: у лікарнях скаржаться — електромережа може не витримати

Для Харкова закуплять додаткові кисневі концентратори: у лікарнях скаржаться — електромережа може не витримати

Фото: УНІАН

Для Харкова закуплять 52 кисневих концентратори.

У Харківські лікарні, де приймають хворих на COVID-19, будуть додатково закуповувати кисневі концентратори. Про це йшлося на нараді з головними лікарями комунальних медичних установ.

Як повідомив директор Департаменту охорони здоров'я Юрій Сороколат, в місті розгорнуто 530 ліжок для хворих COVID-19 і планується створити ще 140 місць. За його словами, 4,8 млн грн планується направити на закупівлю кисневих бочок і 2,3 млн грн — на концентратори.

"Зараз у 13-й, 17-й і 25-й лікарнях тривають роботи з розгортання ліжок, але найважливіше — це наявність кисневих бочок і концентраторів. Концентратори надійдуть в Україну з 1 по 7 листопада. Для міста це буде 52 одиниці", — повідомив Юрій Сороколат.

Як повідомили харківські медики, концентратори потрібні на кожне ліжко, і вони швидко виходять з ладу, оскільки працюють цілодобово. Також ішлося про те, що електромережа лікарень може не витримати напруги, якщо включити максимальну кількість концентраторів. Кожній з лікарень дали завдання розрахувати потужності, які вона потребує, щоб передати дані АТ "Харківобленерго".

Заступник міського голови Ігор Терехов зауважив, що додаткові кошти для закупівлі всього необхідного виділять з міського бюджету і державної субвенції.

"Закупівля кисневих концентраторів — це дуже важливе питання. Домовилися про те, що будемо купувати додаткові концентратори для Харкова. Крім того, йшлося про те, щоб встановлювати стаціонарні станції з подачі кисню. Таку роботу вже розпочато. Кошти для купівлі медикаментів ми виділили. Зараз насамперед потрібно зайнятися технічним забезпеченням", — наголосив перший віцемер Ігор Терехов. 

Нагадаємо, що пацієнти Ізюмської інфекційної лікарні Харківської області зафільмували стан закладу, в якому лікуються. Приміщення лікарні вражає своєю занедбаністю, відсутністю ремонту та умов для відвідувачів. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація