Для іногородніх у Києві медицина безплатною не буде

Столична влада стверджує, що впровадження платної медицини - лише формальність, адже всі українці давно платять лікарям.

Перший заступник голови КМДА Ірена Кільчицька наголошує, що тарифи платних послуг закладів охорони здоров’я, встановлюються не для усіх киян.

За її словами, платитимуть лише іноземці, клієнти страхових компаній, іногородні та люди, що звертаються до лікувально-профілактичних закладів без направлення лікаря.

Про це йдеться в коментарі Кільчицької, розісланому прес-службою КМДА.

"Тарифи на медичні послуги діють з 1996 року і встановлені відповідною постановою Кабміну. Столична влада не є ініціатором встановлення таких тарифів", - зазначається в коментарі.

Кільчицька зазначила, що мова йде про необхідність законодавчо врегулювати вже існуючі тарифи на медпослуги, які надаються лікувальними закладами міста Києва та України загалом.

В мерії заявляють, що, саме про це йдеться в проекті розпорядження, який оприлюднений на офіційному сайті Київської влади.

Кільчицька наголосила, що тарифи на медичні послуги – це не новація і за прикладами їх застосування, за словами заступниці мера, "далеко ходити не потрібно".

"49 стаття Конституції сьогодні не працює, і всі розмови про те, що медицина в Україні безкоштовна – це лицемірство", - говориться в документі.

"Чи можливо говорити про гарантування державою безкоштовної медицини, якщо бюджет Києва на 2009 рік на одну людину на добу передбачає 14 гривень, з яких 8 – на медикаменти та 6 – на харчування?", - заявила Кільчицька.

Вона також звернула увагу, що платні медичні послуги не розповсюджуються на пільгові категорії громадян, яким надаються безоплатно лабораторні, діагностичні та консультативні послуги без направлення лікарів.

Також проектом забороняється стягнення лікувально-профілактичними закладами будь-яких платежів з громадян у системі державного медичного страхування за надання їм медичної допомоги.

Отримані кошти, за словами Кільчицької, будуть витрачатися на невідкладні потреби медичних закладів: медикаменти, харчування, обладнання, реактиви, предмети медичного призначення.

Нагадаємо, КМДА оприлюднила новий проект розпорядження щодо запровадження в столичних закладах охорони здоров’я платних послуг для населення.

Офіційний сайт столичної влади зазначає, що кінцевий термін надання зауважень від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань по цьому проекту розпорядження – 20 квітня 2009 року.

Документ передбачає затвердження тарифів на медичні послуги семи закладів лікарняної сфери столиці.

Платні послуги надаватимуть:

Дитяча клінічна лікарня № 7 Печерського району Києва;

Поліклініка № 3 Дніпровського району Києва;

Київське міське бюро судово-медичної експертизи;

Київська міська клінічна шкірно-венерологічна лікарня;

Стоматологічна поліклініка Дніпровського району;

Центр репродуктивної та перинатальної медицини;

Поліклініка № 2 Дніпровського району Києва.

В документі зазначено, що він приймається з метою, зокрема, "недопущення необґрунтованого зростання тарифів на платні послуги".

Читайте також:

В Києві поступово легалізують платну медицину

КМДА оприлюднила тарифи на платні медичні послуги

Комунальні тарифи у Києві підвищаться з 1 травня

Кільчицька: Луценко прослуховує всі мої телефони

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: