Для перемоги Тимошенко треба оскаржити вибори більше, ніж на 500 дільницях

Комітет виборців вважає, що Тимошенко не зможе довести необхідність визнання другого туру виборів недійсним.

В Комітеті виборців України сумніваються, що Юлії Тимошенко вдасться здобути перемогу на виборах через оскарження результатів на окремих дільницях, заявив голова КВУ Олександр Черненко.

"За нашими оцінками, перспективи оскарження результатів виборів можливі на 10-20 дільницях. Для того, щоб зрівняти результат, штабу Тимошенко необхідно оскаржити вибори більш як на півтисячі дільниць. На мою думку, це нереально", - заявив Черненко.

Він не виключив, що Тимошенко може закликати своїх прихильників до акцій протесту, але це не буде другий Майдан.

"Майдан" як явище 2004 року політики не можуть організувати, його може організувати сам народ. Якщо ж говорити про мітинги, пікети на підтримку різних кандидатів, то вони, очевидно, будуть. Але їх вплив на перебіг подій практично буде рівним нулю. Сам факт, що в перший день після виборів в штабі Тимошенко відмовились від деструктивних дій, я оцінюю дуже позитивно. Якщо кандидат незадоволений результатами, він має право на оскарження. Головне, щоб це оскарження не супроводжувалось психологічним тиском на суди", - заявив він.

"Будь-який політик може закликати громадян до політичних акцій, які будуть перебувати в межах правового поля. Зміна державного ладу, зазіхання на територіальну цілісність та інші подібні речі заборонені українською Конституцією. Тому все питання в тому, наскільки далеко Юлія Володимирівна піде у своїх закликах, - додав Черненко.

На думку голови КВУ, Україна зробила кілька кроків назад в демократичності виборів, у порівнянні з 2006 і 2007 роками. Однак є великий прогрес в порівнянні з 2004 роком.

"Підкуп виборців став проблемою цих виборів. Цю технологію використовували штаби обох кандидатів в різних регіонах. Однак підкуп застосовувався не настільки широко, як прогнозувалося. Тому я б не перебільшував його вплив. Але я вважаю, що відповідальність за підкуп лежить як на тих, хто купує голоси, так і на тих, хто погоджується їх продавати. Політична корупція зникне лише тоді, коли виборці самі не будуть її провокувати", - наголосив Черненко.

Нагадаємо, Блок Юлії Тимошенко вирішив оскаржити в судах результати голосування в другому турі виборів президента.

"Учора було ухвалено рішення оскаржити результати щодо дільниць, потім відповідно вимагати перерахування окружними комісіями, і, швидше за все, якщо буде позитивний результат у судах, то ставити під сумніви загальний результат виборів", - сказала заступник голови фракції БЮТ Олена Шустік.

Раніше Тимошенко на засіданні фракції заявила, що не визнаватиме перемогу Віктора Януковича на виборах президента.

За результатами підрахунку 99,91% протоколів дільничних виборчих комісій 48,95% виборців проголосували за кандидата в президенти, лідера Партії регіонів Віктора Януковича, 45,48% - за кандидата в президенти, прем'єр-міністра Юлію Тимошенко.

Читайте також:

БЮТ оскаржить в судах результати виборів

Тимошенко вирішила не визнавати перемогу Януковича

БЮТ вимагає третього туру виборів

ВідеоКВУ: Тимошенко не вдасться здобути перемогу на виборах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: