Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Для росіян та осіб без громадянства ввели нові умови перетину кордону України

У пунктах пропуску фіксуватимуть біометричні дані.

Відсьогодні, 1 січня 2018 року, почали діяти нові правила перетину українського кордону для росіян, а також осіб без громадянства із 70 країн світу.

Такі кроки здійснені на виконання указу президента про рішення РНБО щодо посилення контролю за в’їздом до України, виїздом з України іноземців та осіб без громадянства, додержанням ними правил перебування на території України. Про це повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ.

ВідеоІноземці зможуть перетинати український кордон за умови надання біометричних даних

Нова система дозволяє фіксувати час перебування в Україні і одразу виявити порушників. Для цього перевірятимуть не тільки біометричний паспорт. Для здачі біометрики згодяться ID-картка, водійське посвідчення. Відтепер нові правила стосуються і жителів Російської Федерації, які їдуть до України. А от для українців, які збираються до Росії, поки що нічого не змінилося. В’їхати до Російської Федерації можна або ж по українському паспорту, або по закордонному. Поки що біометричний контроль працює у тестовому режимі. А з 1 січня 2018 року нова система охопить 157 прикордонних пунктів.

Іноземці зможуть перетинати український кордон за умови надання біометричних даних

Зокрема, у пунктах пропуску під час прикордонного контролю фіксуватимуть біометричні дані (у тому числі відтиски пальців). Отриману інформацію передаватимуть до Національної системи верифікації та ідентифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства. Ця система дозволяє контролювати терміни перебування іноземців на території України, а також вона підключена до баз даних Інтерполу.

Системами біометричного контролю обладнані 157 міжнародних пунктів пропуску для наземного транспорту та в аеропортах.

Нагадаємо, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявляв, що система фіксації біометричних даних на прикордонних пунктах пропуску допоможе Україні ввійти до десятки країн з найкращою верифікацією осіб, які перетинають кордон.

Залиште свій коментар

Вибір редакції