Для скасування європейських віз Україна має змінити паспорти та упорядкувати кордони

Пункти документу з вимогами до України розділені на чотири блоки: безпека документів, нелегальна міграція і реадмісія, громадський порядок, міжнародні відносини.

У вівторок, 15 червня, в Люксембурзі відбудеться засідання Ради з питань співпраці України і Євросоюзу, на якому обговорюватиметься хід безвізового діалогу України і ЄС, пише "Коммерсант-Украина" в статті "Украина заполняет анкету".

Підписання дорожньої карти безвізового режиму є головною метою Києва при підготовці осіннього саміту Україна-ЄС. На минулому тижні міністр юстиції Олександр Лавринович стверджував, що до кінця червня Брюссель передасть в Київ "анкету візового діалогу" - документ, що регламентує напрям переговорів при складанні проекту дорожньої карти. Проте 14 червня в Мінюсті і в Єврокомісії підтвердили, що анкета вже отримана і обробляється.

Текст цього документу містить 40 питань, що стосуються стану національного законодавства, планів рішення існуючих проблем і гарантування термінів прийняття необхідних нормативних актів. Пункти анкети розділені на чотири блоки: безпека документів, нелегальна міграція і реадмісія, громадський порядок, міжнародні відносини.

З формулювань питань ЄС очевидними є вимоги, що ставляться перед Україною. Київ повинен припинити видачу паспортів старого типу (з вклеюваною фотографією) і встановити граничний термін дії вже виданих. Зараз старі закордонні паспорти видаються в консульських установах України за кордоном, а також на території країни при терміновому оформленні документів. Видачу так званих "нових закордонних паспортів", на думку представників ЄС, надалі також треба припинити. У зв'язку з цим українська сторона повинна вказати терміни прийняття нормативних актів, що регламентують перехід на біометричні паспорта.

Брюссель також нагадав Києву про існування безлічі невиконаних зобов'язань у сфері ратифікації і імплементації міжнародних договорів, до яких приєдналася Україна. У числі іншого уряд повинен відзвітувати про здійснені зусилля і розповісти про плани прийняття нормативних актів "у сфері боротьби з фінансовими зловживаннями - відмиванням засобів і фінансуванням тероризму".

Один з найважливіших для України пунктів документу торкається сфери управління кордонами. Київ зобов'язаний передати Єврокомісії план "делімітації державного кордону, включаючи морські ділянки". Це означає, що в дорожній карті безвізового режиму міститиметься вимога про завершення переговорів з Росією по делімітації Азово-керченської акваторії і про завершення процедури міждержавного узгодження українсько-білоруського договору про держкордон. Як повідомлялося, діалог Києва з Мінськом з цього питання заблокований.

У анкеті відзначається, що Україна повинна відповісти на питання ЄС до 31 липня. Після цього Києву належить переконати країни-члени ЄС в необхідності надання дорожньої карти. "Виконання усіх вимог анкети ще не означає, що Україні автоматично видадуть дорожню карту. Але якщо ми їх не виконуватимемо, то переговори практично гарантовано закінчаться невдачею",- заявило джерело в МЗС. Як відомо, після недавньої відмови ЄС видати такий документ Росії у ряді західноєвропейських країн сумніваються в необхідності його надання Україні.

Читайте також:

В ЄС бояться української мафії

Сербія запровадила безвізовий режим для громадян ЄС

ЄС підготував для України "запитальник" щодо безвізового режиму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: