Для ухвалення нової Конституції необхідно три референдуми

Навіть у разі позитивного результату першого референдуму, для ухвалення нової Конституції необхідно змінити чинну.

Ухвалення нової Конституції шляхом загальнонародного волевиявлення, про можливість якого неодноразово згадував президент Віктор Ющенко, є можливим, але вкрай складним заходом, оскільки в цьому випадку необхідно провести три референдуми, заявив відомий український юрист, професор права Віктор Мусіяка.

Подібні складнощі, за словами Віктора Мусіяки, обумовлені наявними рішеннями Конституційного суду про порядок проведення конституційних референдумів.

"В 2000 році на всенародне обговорення пропонувалося винести питання "Ви за те, щоб Конституція була прийнята на референдумі?" Тоді Конституційний суд визнав таке питання неправомочним. Спочатку, на думку КС, слід було провести референдум, на якому з’ясувати, чи потрібна народові нова Конституція", — нагадав експерт.

При цьому навіть у разі позитивного результату першого референдуму, для ухвалення нової Конституції необхідно змінити чинну, упевнений Мусіяка.

"В 2008 році Конституційний суд визначив, що новий Основний закон може прийматися на референдумі відповідно до Конституції і законів. Що це означає? Якщо Конституція приймається на референдумі, отож змінюється порядок її зміни, передбачений XIII розділом Основного Закону. А якщо конституційні коригування стосуються цього розділу, то їх необхідно закріплювати на всеукраїнському референдумі", — заявив юрист.

Таким чином, для ухвалення нової Конституції існує необхідність проведення трьох референдумів, підсумував Мусіяка.

"Оновлення Конституції має проходити у три етапи. Перший етап — референдум про необхідність прийняття нової Конституції. Другий етап — референдум про внесення в Конституцію змін, які стосуються XIII розділу. Третій етап — референдум, на який буде винесено текст нової Конституції. Якщо так — будь ласка. Але наголошую, що провести три референдуми одночасно не можна. Тільки послідовно, один за одним", — відзначив юрист.

Як відомо, у середу, 27 травня, президент попередив, що можливий союз БЮТ та Партії регіонів може загрожувати демократії та незалежності країни, і в такому разі він може оголосити всеукраїнський референдум.

"Якщо політичні сили маніпулюватимуть Конституцією, я призначу всеукраїнський референдум", - сказав Ющенко.

Нагадаємо, 24 травня лідер Партії регіонів Янукович заявив, що очолювана ним партія веде переговори з Блоком Юлії Тимошенко.

За його словами, також ведуть переговори з іншими політичними партіями.

В фракції Блоку Юлії Тимошенко називають інформаційною провокацією заяви представників Партії регіонів про переговори, які начебто ведуться між цими політичними силами щодо внесення змін до Конституції України.

Читайте також:

Янукович вважає нісенітницею задум Ющенка про референдум

Ющенко погрожує оголосити референдум на захист Конституції

В БЮТ назвали Януковича інформаційним провокатором

БЮТ переконаний: міняти Конституцію до виборів нема часу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: