Для ЄС Янукович став несподіванкою

На думку експертів, "в Україні відбулася демократична, але несподівана для багатьох оглядачів подія - був обраний президент, який віддає перевагу економічному та політичному зближенню з Росією".

Країни-учасники "Східного партнерства" завищували свої очікування від проекту. Зокрема, несподіваним для Європи став курс президента України Віктора Януковича на зближення з Росією. Таку думку висловив експерт Фонду Бертельсманна Корнеліус Охманн.

"Підсумки неоднозначні. З одного боку, в кінці кінців, Єврокомісія ухвалила певні заходи - були виділені гроші, в тому числі на Форум громадянського суспільства. Брюссель чітко сказав, що прагне до реалізації Східного партнерства. З іншого боку, в Україні відбулася демократична, але несподівана для багатьох оглядачів подія - був обраний президент (Віктор Янукович - ред.), який вочевидь віддає перевагу економічному та політичному зближенню з Росією. У Білорусі відбулися сфальсифіковані комунальні вибори, які показали силу режиму. Із сусідніх з ЄС країн лише Молдова "високо тримає європейський прапор". Про кавказькі країни можна не говорити - там у політиків немає ні часу, ні великого бажання наближатися до ЄС", - заявив Охманн, коментуючи підсумки першого року роботи комісії.

"Через один рік неможливо очікувати якогось прориву, я думаю, зараз можна сказати - це гарний початок, і в інтересах всіх сторін, щоб процес зближення продовжувався", - додав він.

Разом з тим, експерт підкреслив, що необхідно, щоб суспільство розвивалося по європейському шляху. "Не може бути членство в ЄС в безпосередній перспективі. Мова про трансформацію суспільства в багатьох сферах, у тому числі в правовому полі", - сказав він.

Він також заявив, що введення безвізового режиму з боку ЄС це поступовий процес. "Спочатку потрібні чіткі умови видачі віз студентам і бізнесменам. Якщо все буде нормально, можна думати про полегшення візового режиму для інших категорій", - відзначив Охманн.

Він додав, що зараз європейські супротивники безвізового режиму з Україною використовують ті ж аргументи, які 10 років тому використовували проти поляків, чехів і інших. "Чим краще розвивається економіка в країнах, чим менше проблем з нелегальними мігрантами, тим швидше буде відмінено візовий режим", - вважає експерт.

Читайте також:

Євросоюз має конкретний план дій щодо безвізового режиму з Україною

Ізраїль скасує візовий режим з Україною за кілька тижнів

ЄС: угода про асоціацію з Україною може бути підписана у цьому році

Янукович готовий "цілодобово" говорити з ЄС про безвізовий режим

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: