Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Дніпропетровець подав до КС з приводу героїзації Бандери

Мешканець Дніпропетровська звернувся до КС з проханням розтлумачити, чому померлим не можна присвоювати звання Героя України.

Координатор громадської організації ГРАД з Дніпропетровська Василь Сухов звернувся до Конституційного суду України з конституційним зверненням щодо законності присвоєння звання "Герой України" померлим, зокрема Степану Бандері та Роману Шухевичу.

Сухов вимагає роз'яснень законодавства у зв'язку з розглядом питання щодо героїзації Степана Бандери в касаційній інстанції – Вищому адміністративному суді. Василь Сухов є учасником цього судового процесу.

За його словами, в Україні неоднаково трактують норми закону "Про державні нагороди України" щодо присвоєння звання "Герой України", і це призводить до їх неправильного застосування.

Серед осіб, які були посмертно нагороджені званням "Герой України", – президент Карпатської України у 1939 році Августин Волошин, Олексій Берест, що встановив прапор Перемоги над Рейхстагом у 1945 році, поет Василь Стус, герої-чорнобильці Ващук, Ігнатенко, Лелеченко, Титенко, Тишур.

Від Конституційного суду України Василь Сухов зажадав офіційного тлумачення норм закону.

Нагадаємо, що 6 липня прихильники ВО "Свобода" і УНА-УНСО організували пікет проти позбавлення звання Героя України головнокомандувача УПА Романа Шухевича. Націоналісти провели мітинг біля Вищого адміністративного суду в Києві, де розглядається скарга на рішення Донецького суду про позбавлення Романа Шухевича звання Героя. Нагадаємо, що суд позбавив звання Героя України Степана Бандеру та Романа Шухевича, пояснивши це тим, що вони не були громадянами України.

Читайте також:

ВР попросила Януковича не називати стадіон у Львові іменем Бандери

Розгляд справи про героїзацію Шухевича відкладено на невизначений термін

Націоналісти оточили ВАСУ з плакатами "Бандера прийде – порядок наведе!"

Мітинг націоналістів на захист Шухевича у Києві

Залиште свій коментар

Вибір редакції