Дніпропетровськ втрачає статус міста-мільйонника

У Дніпропетровську населення постійно скорочується і вже сьогодні перевищує мільйонну позначку тільки на 14 тисяч. Причина - низька народжуваність та міграція.

Міст-мільйонників в Україні може поменшати. Першим цього статусу може позбутися Дніпропетровськ, де населення постійно скорочується і вже сьогодні перевищує мільйонну позначку тільки на 14 тисяч.

Якщо так піде і далі, прогнозують експерти, за кілька років поруч із назвою Дніпропетровськ термін "мільйонник" більше не вживатимуть.

Мешканці міста втрачати статус "мільйонника" не хочуть - когось хвилює престиж, когось - "зменшення" уваги з центру. Утім, мер Іван Куліченко впевнений, що нічого не зміниться.

"Нічого не зміниться. Фінансування, оскільки ми – місто-донор, від розрахунків на душу населення не залежить", - зазначив Куліченко.

Він нагадав, що рік тому без додатку "мільйонник" залишився Донецьк, але цього навіть ніхто не помітив.

Утім, міський урядник переконаний, що Дніпропетровську ця втрата не загрожує. До врятування "статусу" долучиться "резерв" - селища поблизу міста. Їхні жителі працюють, лікуються та вчаться саме у Дніпропетровську, проте формально до його населення поки що не належать.

Головна ж причина зменшення кількості дніпропетровців, за словами мешканців, - украй низька народжуваність, через соціальну невлаштованість. Робота, зарплата, житло для сучасної молоді виявляються важливішими, ніж діти. Фахівці додають: бути чи не бути місту "мільйонником", - на 80% залежить від міграції. Так, з Дніпропетровська щорічно виїжджають до 8 тисяч людей, більшість перебираються до інших областей, біля 5-6% - за кордон, і ще приблизно 10% - в обласні села.

Читайте також:

У Дніпропетровську стався замах на відомого бізнесмена

Мешканка Дніпропетровська провалилася в люк і ледь не потонула у каналізації

Мер Дніпропетровська вступив в Партію регіонів

Перепис населення обійдеться Україні у мільярд

ВідеоЯскравий приклад демографічної проблеми

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: