Дніпрянин пірнув на дно океану без жодного спорядження і побив два рекорди

Дніпрянин пірнув на дно океану без жодного спорядження і побив два рекорди

Пірнати взагалі без спорядження Андрій спробував під час відпочинку рік тому.

На дно океану без акваланга та навіть ластів - дніпрянин Андрій Хветкевич побив рекорд України та США. Без будь-якого спорядження він пірнув на глибину в 71 метр. І це лише за рік тренувань. Фридайвінгом ІТівець із Дніпра захопився випадково на відпочинку. Після приголомшливих успіхів на міжнародних змаганнях, його вже запросили до збірної США. Цей вид фридайвінгу - найскладніший. Потрібно не лише затримувати дихання, а й активно рухатися за чітким напрямком, йдеться в сюжеті ТСН.12.00

Це був останній день міжнародних змагань на Багамах і єдиний шанс пірнути на сімдесят один метр. Напруга зростає щомиті. Його попередню вдалу спробу на 69 метрів судді не врахували, бо під час пірнання випадково доторкнувся до мотузки.

Це рекорд України та США: 35-річний дніпрянин Андрій Хветкевич підіймається під оплески. Щойно з глибини, а почувається ніби після прогулянки. Андрій Хветкевич зізнається, що головне – не об'єм легенів, а контроль над власними емоціями.

«Складність в тому, що люди просто непритомніють. Коли повертаються на поверхню, їхнє тіло, їхній мозок вважають, що недостатньо кисню в організмі і мозок просто вимикає тебе. Але у мене такого ніколи не було», - каже фридайвер.

Відео Дніпрянин побив рекорд України та США, опустившись на дно океану без акваланга та ластів

Без спорядження він пірнув на глибину в 71 м. І це лише за рік тренувань. Фрідайвінгом IT-шник із Дніпра захопився випадково на відпочинку. Після успіхів на міжнародних змаганнях, його вже запросили до збірної США. Як це – підкорювати глибини – рекордсмен розповів ТСН.

Дніпрянин побив рекорд України та США, опустившись на дно океану без акваланга та ластів

Пірнати взагалі без спорядження Андрій спробував під час відпочинку рік тому. Відтоді тренувався в різних країнах у перервах між роботою. Урешті розкриває власний секрет успіху - під водою медитує.

«Затримка дихання - це більшою мірою ментальна частина. Спершу треба розслабитися і зрозуміти, що кожен раз, коли ти вдихаєш, легені наповнені на 100%», - переконує Андрій.

Родина рекордсмена в Дніпрі його успіхами приголомшена.

«Коли він приїжджає, він розповідає всій родині, як з акулами цікаво плавати. А дельфінів навпаки варто боятися. Вони (акули- ред.) дуже культурні, підпливають, підштовхують «погладь мене», - розповідає брат Андрія.

Друзі радили йому скористатися можливістю і пошукати на дні океану скарби, та він сконцентрований на тренуваннях. Адже всесвітній рекорд- понад сто метрів углиб - іще не побито. Андрій сподівається взяти й цю глибину. Хоча після успіхів на міжнародних змаганнях його запросили до збірної США, усі особисті рекорди він і надалі присвячуватиме Україні.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів